środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Rozdano kolejne statuetki

doyznki97

Nagrodzono zasłużonych dla gminy Grodków.

Ryszarda Krok, Bolesław Tokar, Józef Wilczęga i Antoni Wójcicki są kolejnymi osobami wyróżnionymi statuetką „Zasłużony dla gminy Grodków”. Nagroda nawiązuje do baszty lewińskiej i jest przyznawana przez grodkowski samorząd tym, którzy w szczególny sposób przysłużyli się społeczności lokalnej.

Co roku lokalny samorząd podczas dożynek gminnych nagradza mieszkańców, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji gminy Grodków. Rocznie kapituła konkursu może przyznać maksymalnie cztery statuetki wykonane według projektu Marka Mikulskiego.

– Liczba przyznawanych nagród według regulaminu jest odpowiednia, ponieważ świadczy to tylko o randze tego konkursu – podkreśla Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa. – Zawsze zgłoszonych jest więcej osób, ale w pierwszej kolejności nagradzamy tych, którzy rzeczywiście na to zasługują.

W tegorocznej edycji nagrodę odebrali: Ryszarda Krok – wiceprezes zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodkowskiej, Bolesław Tokar – były naczelnik grodkowskiej poczty i kolekcjoner znaczków przedstawiających papieża Jana Pawła II, Antoni Wójcicki – emerytowany księgowy i jeden z założycieli chóru „Grodkovia” oraz Józef Wilczęga – malarz, plastyk, modelarz. Na obrazach głównie uwieczniał zabytki i walory Grodkowa, a jego ostatnie dzieło do tej pory można podziwiać w Izbie Pamięci Ziemi Grodkowskiej. Makieta kolejowa wiernie odzwierciedla to, jak w latach ’30 wyglądał grodkowski dworzec kolejowy.

Nagroda „Zasłużony dla gminy Grodków” przyznawana od 2014 roku. Wcześniej statuetkę przedstawiającą bramę lewińską otrzymali: Józef Śliwa, Aleksander Kwiatkowski, Helena Brzezińska, Bronisław Urbański, Marcin Lauzer, Józefa Siwek, Franciszka Drozd i Zdzisław Zielonka.

Kolejnych laureatów tej prestiżowej nagrody poznamy za rok. Do 30 marca 2017 roku każdy może złożyć wniosek o przyznanie takiej statuetki. Wyboru laureatów spośród zgłoszonych wszystkich kandydatów dokona kapituła powołana przez burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.