poniedziałek , 25 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Ruszają spotkania dla opolskich przedsiębiorców

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach podatkowych dla firm w ostatnim czasie? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach, na które zaprasza marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła!

Spotkania startują 19 marca w Opolu i potrwają do końca kwietnia. Odbędą się we wszystkich miastach powiatowych (patrz Kalendarz poniżej). Dlaczego warto na nich być? Bo każde nich zastąpi kilka innych podobnych spotkań! Oszczędzicie więc Państwo czas i w jednym miejscu, w pigułce, dostaniecie kompleksową, potrzebną biznesowi wiedzę. A prócz tego bieżące informacje o ostatnich zmianach w przepisach podatkowych.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” będzie zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny – w ciekawy i zwięzły sposób – pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa, a także poinformowanie w formie eksperckich wystąpień o zmianach w zakresie podatków.

– Wierzę, że będą to informacje przydatne, a nasze spotkania dadzą przedsiębiorcom możliwość rozeznania działań, z których już mogą korzystać w regionie – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwi bezpośrednie rozmowy z instytucjami oferującymi poszczególne produkty. Będzie się można na niej dowiedzieć wszystkiego np. o tym, gdzie i jak złożyć wniosek o dofinansowanie szkolenia pracowników albo gdzie dostać pożyczki bez prowizji i opłat sfinansowane z unijnej puli województwa opolskiego (w określonych warunkach pożyczki te są nawet zerowo oprocentowane!).

Giełda będzie też okazją, by dowiedzieć się więcej o pożyczkach, które dla firm z naszego regionu ma Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju. Są wśród nich m.in. pożyczki dla startupów albo pożyczki obrotowe. Nie zabraknie również stoiska organizującego cykl „Opolskie dla biznesu” Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) i informacji o zaplanowanych na ten i kolejny rok naborach dla firm.

– Nasi pracownicy podpowiedzą kiedy i o jakie dotacje starać się w najbliższym czasie oraz na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie do szkoleń, usług doradczych oraz usług specjalistycznych, np. dotyczących patentów czy wejścia na rynku zagraniczne. Wsparcie na szkolenia czy usługi specjalistyczne to nasze nowe produkty. Warto o nich wiedzieć tym bardziej, że będziemy je mieć w ofercie przez cztery najbliższe lata – wymienia dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Check Also

Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny

Dzięki akcji skorzystasz z setek atrakcji turystycznych w wyjątkowych cenach – niższych aż o 50%. …