niedziela , 15 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Ruszył przetarg na przebudowę dworca

Do końca sierpnia przyszłego roku będą trwały prace remontowe na grodkowskim dworcu. Ich zakres jest imponujący.

Na dworzec wróci poczekalnia, a także zegar fasadowy. Nie zabraknie nowoczesnej technologii – główny zegar ma być synchronizowany za pośrednictwem satelitów GPS. Ponadto na peronie pojawią się dwie elektroniczne tablice wyświetlające między innymi informacje o najbliższych odjazdach, a także opóźnieniach. W poczekalni pojawią się ławki dla podróżnych, a także toalety.

We wnętrzu budynku zostanie wymieniona podłoga, a także stolarka okienno-drzwiowa. Przeprowadzona zostanie także wymiana instalacji elektrycznej, a także malowanie elewacji zewnętrznej.

Na dworzec ma także wrócić obsługa – wstępnie przewiduje się, że zatrudnienie znajdzie tam do 4 osób. Ich praca ma polegać głównie na obsłudze podróżnych.

Oprócz prac w samym budynku czy na peronie, przebudowany zostanie także plac przed dworcem.

Obiekt po przebudowie ma być całkowicie przyjazny osobom niepełnosprawnym.

Głównym kryterium przy wyborze wykonawcy będzie cena – startujący w przetargu mogą uzyskać za ten parametr 60% puli punktowej. Pozostałe 40 zostanie przyznane za termin gwarancji. Wykonawcę prac powinniśmy poznać jeszcze w październiku.

To jednak nie koniec prac. W najbliższych miesiącach ma ruszyć remont linii kolejowej z Nysy do Brzegu, dzięki czemu czas podróży między tymi dwoma miastami, a także do Wrocławia czy Opola skróci się nawet o kilkanaście minut.

Check Also

W Grodkowie rozegrano Mistrzostwa Opolszczyzny Taekwon-do [FOTO]

W Grodkowie odbyły się XI Mistrzostwa Opolszczyzny Taekwon-do. Zawody zgromadziły 499 uczestników z całej Polski.