niedziela , 17 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Ruszyły zgłoszenia do Muzycznej Jesieni

stadion_muzjes1_372

Na najlepszych czekają nagrody.

Grodkowski Dom Kultury już przyjmuje zgłoszenia do tegorocznej Muzycznej Jesieni.

Muzyczna Jesień wystartuje w piątek 25 listopada i jak zwykle potrwa trzy dni. Podczas dwóch pierwszych dni festiwalu, artyści zaprezentują się publiczności w 30-minutowych występach. Niedziela to tradycyjny koncert laureatów.

Muzyczna Jesień to festiwal otwarty na szerokie spektrum muzyki:

– To jest szeroko pojęta muzyka rozrywkowa. Nie kwalifikujemy zespołów, które grają muzykę klasyczną, ale może być jazz, może być folk, może być rock, blues, pop. Z tym, że to jest festiwal, na którym się gra na żywo; nie ma playbacków, pół-playbacków – wymienia Stanisław Wieczorek, dyrektor grodkowskiego Domu Kultury, a zarazem także pomysłodawca festiwalu.

– Te zespoły, które do nas przyjeżdżają […] reprezentują taki poziom wysoki, że można nazwać, że są to zespoły profesjonalne – dodaje dyrektor.

Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody pieniężne. Jak tłumaczy Stanisław Wieczorek, muzycy sami najlepiej wiedzą, czego potrzebują, a nagrody rzeczowe mogłyby w tym wypadku okazać się przysłowiowym uszczęśliwianiem na siłę. Pula nagród wynosi 8 tysięcy złotych.

Mimo, że czasu do rozpoczęcia imprezy jest jeszcze sporo, organizatorzy już czekają na zgłoszenia. Te można wysyłać do 16 października.

Szczegóły i regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.okir.pl

Muzyczna Jesień jest imprezą z ponad 40-letnią tradycją. Tu swoje pierwsze kroki w karierze robili muzycy znani z zespołów Lady Pank, TSA, VOX, Mannam, a także Kamil Bednarek czy Ewelina Lisowska.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.