niedziela , 8 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Ryszard Czarnecki w Grodkowie [Zdjęcia, filmy]

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami gminy Grodków. W Izbie Pamięci Ziemi Grodkowskiej odpowiadał na pytania wyborców dotyczące m.in. problemów otyłości u młodych osób, biurokracji w gospodarce i obronności państwa.

Polityk opowiadał o roli Polski w Unii Europejskiej i jej przyszłości. Następnie odpowiadał na pytania uczestników tego spotkania.

– Możemy różnić się w niektórych sprawach, bo to normalna rzecz w demokracji. Troska o ojczyznę jest na szczęście wspólna – zaznacza Czarnecki. – Był bardzo wysoki poziom pytań i sugestii. Nie widzieliśmy wyłącznie oklasków – były też pretensje, ale to normalne. Jesteśmy nie tylko po to, żeby gadać, ale musimy również słuchać.

Dziennikarze poprosili także członka PiS-u o komentarz w sprawie zawieszonego strajku opiekunów wraz z osobami niepełnosprawnymi, który odbywał się w Sejmie przez 40 dni.

– Jestem przekonany, że wszystkie środowiska osób niepełnosprawnych, zarówno te prostujące, jak i te, które były przeciwne protestowi będą teraz działać wspólnie z rządem. Wyraźnie było widać, że środowiska osób niepełnosprawnych są podzielone. Cieszę się, że ten protest został zakończony – dodaje Czarnecki.

Politycy rządzącej partii od kilku tygodni jeżdżą po całej Polsce spotykając się z wyborcami i mieszkańcami. Opowiadają o swoich sukcesach i projektach na przyszłość, ale także muszą się zmierzyć z niewygodnymi pytaniami, jakie padają z sali. Wszystkie te spotkania odbywają się w ramach programu Prawa i Sprawiedliwości „Polska jest jedna”.

Check Also

XVII Koncert Mikołajkowy. Wystąpi Tomek „Kowal” Kowalski

Grodkowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół zaprasza XVII Koncert Mikołajkowy, podczas którego wystąpi Tomasz …