czwartek , 22 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Samorządy przyznały dotacje na sport

reka47

Organizacje pozarządowe otrzymały środki zarówno na sport seniorski, jak i na młodzieżowy.

W sumie na sport w gminie Grodków przeznaczono ponad 560 tys. zł.

Na dotacje mogą liczyć trzy największe organizacje sportowe działające na terenie gminy Grodków. O środki mogły ubiegać się tylko te kluby, które są stowarzyszeniami.

Największym beneficjentem jest Uczniowski Klub Sportowy „Olimp”, który zajmuje się popularyzacją piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Klub, który także promuje nasz region w całej Polsce grając zawody na zapleczu ekstraklasy może liczyć na 250 tys. zł z budżetu gminy Grodków oraz na 60 tys. zł z urzędu marszałkowskiego.

Również znalazły się środki dla zespołów grających w piłkę nożną. Ponad 160 tys. zł dostanie w tym roku Gminne Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, a 38 tys. zł przypadło piłkarzom GKS-u Grodków występującym w klasie okręgowej.

Dzięki otrzymanym środkom kluby stworzą warunki sprzyjające rozwojowi sportu w tym roku na terenie gminy Grodków. Kluby zainwestują w niezbędny sprzęt piłkarski oraz zorganizują turnieje dla dzieci i młodzieży.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …