czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Skład domknięty, czas na sparingi. Dużo grania przed Olimpem

Podopieczni Piotra Mieszkowskiego i Grzegorza Malinowskiego w nowym sezonie 2019/20 nadal będą występować w grupie B, która liczy 12. drużyn. Początek zmagań zaplanowano na 21 września. W tym dniu Olimp na swoim terenie gościć będzie rywali z Piekar Śląskich. Jest to jedyna drużyna z Opolszczyzny, która w nadchodzących rozgrywkach będzie występować na zapleczu PGNiG Superligi. 

Grodkowscy szczypiorniści przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 5 sierpnia. Trenerzy obecnie ustalają terminarz spotkań kontrolnych a część z nich jest już potwierdzona.

  • Olimp Grodków – Orlik Brzeg, środa 14 sierpnia 2019, godz. 18.00
  • Żagiew Dzierżoniów – Olimp Grodków, czwartek 29 sierpnia 2019
  • III Memoriał Zdzisława Zielonki: Olimp Grodków, Oborniki Śląskie, Kąty Wrocławskie, Żagiew Dzierżoniów. Sobota,  7 września 2019.

Zespół ponownie został przebudowany, z którego odeszli m.in. Tomasz Marcyniuk, Marcel Ungier, Marcin, Młoczyński, Kacper Turyniewicz, Patryk Koszyk, Maciej Maciejewski oraz Krzysztof Galus.

W drużynie nadal zobaczymy: Pawła Chmiela, Denisa Hertela, Sebastiana Kolanko, Pawła Łągiewkę, Dawida Mierzwińskiego, Miłosza Stępnia, Łukasza Szulca oraz Kamila Rogaczewskiego. Do Olimpu powrócili: Paweł Prokop, bramkarze Dawid Balcerek (nasz wychowanek) i Damian Zając (ASPR Zawadzkie), Rafał Świerczyński (Orlik Brzeg). Transfery: Michał Bernaś (MKS Wieluń), Michał Daszczenko (ŚKPR Świdnica), Kacper Gajda (ASPR Zawadzkie) i Krzysztof Juros (OSiR Komprachcice). Ekipę wzmocni dwóch juniorów – Jakub Migoń i Paweł Sawicki.

Większość drużyn, z którymi się zmierzymy jest nam znana. Bowiem przez wiele lat przyjeżdżały do Grodkowa i nie raz tutaj straciły punkty. W I lidze zobaczymy m.in. SPR Bór Oborniki Śląskie – awans z pierwszego miejsca w dolnośląskiej grupie II ligi (75 pkt., 25 zwycięstw, 1 porażka, 852 zdobyte bramki, straconych 707). W sezonie 2017/18 pokonaliśmy SPR Bór dwukrotnie, najpierw na wyjeździe 20:33 (11:18), później u siebie 35-28 (16:16).

Najdłuższy wyjazd nasi sportowcy zaliczą do Gorzowa Wielkopolskiego, który wyniesie około 340 km w jedną stronę. Po raz pierwszy na tym szczeblu rozgrywek, zagramy ze Stalą, która na prośbę klubu została przeniesiona z pierwszoligowej grupy A do grupy B. To będzie mocny rywal, który zawody w I lidze zakończył na 2 miejscu (46 pkt., 15 zwycięstw, 5 porażek, 562 bramki zdobyte, straconych 485).

Zakończenie sezonu zaplanowano na 2 maja. Wówczas do Grodkowa przyjadą goście z Leszna. W nowych rozgrywkach grodkowianie pokonają co najmniej 1979 kilometrów i zagrają 22 mecze ligowe.

 

 

 

 

 

 

Check Also

Piłkarskie wyniki – 19/20.10.2019 (Zdjęcia)

Zobacz, jak grały grodkowskie drużyny w dniach 19-20 października 2019.