sobota , 25 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Skradziony pojazd odnaleziony na obwodnicy Grodkowa. Sprawca wpadł podwójnie

Miał ponad 0,5 promila alkoholu, wymusił pierwszeństwo przejazdu a w bagażniku przewoził skradziony wcześniej skuter.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę 13 października, po godz. 20.00. Na obwodnicy Grodkowa kierowca citroena wymusił pierwszeństwo na volkswagenie i doprowadził do groźnie wyglądającego zderzenia. 42-letni kierowca volkswagena został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

– W tym czasie policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i rozpytali świadków zdarzenia. Dalsze czynności pokazały, że podejrzewany o spowodowanie tego zdarzenia, na sumieniu ma jeszcze inne przewinienia. Był nietrzeźwy – w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci skontrolowali samochód i na pace ujawnili motorower, który w policyjnym systemie figurował jako skradziony. Funkcjonariusze zabezpieczyli jednoślad, a podejrzewanego zatrzymali. Wartość odzyskanego mienia to blisko 2 000 złotych – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP Brzeg.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowana pojazdem w stanie nietrzeźwości i kradzieży. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Check Also

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Grodkowa

Zginął kierowca suzuki, który uderzył czołowo w tira. Policjanci prowadzą objazdy przez Grodków ulicą Otmuchowską …