poniedziałek , 21 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Skrzyżowanie dróg w ciągu obwodnicy Grodkowa zostało oświetlone

Lampy, dzięki którym ma zwiększyć się bezpieczeństwo, zostały już zainstalowane na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 385 i 401.

Ruchliwe skrzyżowanie w ciągu obwodnicy Grodkowa od dawna jest uznawane za niebezpieczne. Tylko w okresie od 15 lipca 2011 roku do 31 marca 2017 r., doszło w tym miejscu do 13 zdarzeń drogowych, w którym dwie osoby zginęły a sześć doznało obrażeń ciała.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku o budowę oświetlenia w tej newralgicznej lokalizacji wnioskował Tomasz Zeman, radny Powiatu Brzeskiego. Zadanie zostało zgłoszone do realizacji w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu projekt poparło 2 550 osób, ale żeby było wykonane niestety zabrakło 225 głosów.

W tym roku doszło do porozumienia Samorządu Województwa Opolskiego z Gminą Grodków, w ramach, którego wybudowano dwa słupy oświetleniowe. Koszt całej inwestycji wyniósł około 90 tysięcy złotych.

 

Check Also

Oddaj krew dla potrzebujących

W środę 9 października do Grodkowa przyjedzie specjalistyczny autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w …