piątek , 28 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Ślisko na grodkowskich drogach

Drogi wojewódzkie w naszym regionie są przejezdne. Trudniejsze warunki do jazdy mogą panować wciąż na drogach gminnych i powiatowych.

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi opadami śniegu i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na wielu trasach jest bardzo ślisko. Służby apelują do kierowców, aby dostosowali prędkość do panujących warunków na drodze. Na obwodnicy Grodkowa i pozostałych drogach wojewódzkich w kierunku Strzelina, Ziębic, Nysy czy Opola cały czas pracują pojazdy zimowego utrzymania.

– Na całej sieci dróg pracuje 16 piaskarek i solarek – informuje Joanna Podgórzec, z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. – Nawierzchnie dróg wojewódzkich są czarne.

Natomiast białe jezdnie z błotem pośniegowym można jeszcze spotkać na drogach powiatowych i gminnych. Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu dysponuje sześcioma piaskarkami oraz pługami. Mieszkańcy gminy Grodków informacji o przejezdności poszczególnych dróg mogą uzyskać pod numerami telefonów: (77) 411-38-40, 411-38-45 lub 604-561-975, 604-170-094.

Również Polskie Linie Kolejowe prowadzą akcję zimową „Nieodśnieżony peron? Zadzwoń”. Podróżni, którzy zauważą nieodśnieżony peron na stacjach kolejowych w Lipowej i Grodkowie mogą zgłosić zdarzenie pod numerem telefonu (77) 554-13-33.

Check Also

Świętujmy razem podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Sięgnęliście po unijne dotacje i odnieśliście sukces? Wspaniale! Teraz pozwólcie, by dowiedzieli się o tym …