czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Ślubowanie pielęgniarek i pielęgniarzy

W piątek (11 maja) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbyło się ślubowanie i wręczenie czepków studentom I roku kierunku pielęgniarstwa.

Uroczystość czepkowania to bardzo ważny moment w karierze pielęgniarskiej. Czepek reprezentuje chęć niesienia pomocy i służenia innym ludziom. Historię tego specyficznego nakrycia głowy zapoczątkowały pielęgniarki ze szpitala Beellevue w Afryce w roku 1876.

Piątkowa uroczystość – mimo tego, że odbywała się w Nysie – była również istotna dla powiatu brzeskiego. W ubiegłym miesiącu podpisane zostało, bowiem porozumienie w sprawie utworzenia w Brzegu filii nyskiej uczelni. Istotą tego porozumienia jest powrót do tradycji kształcenia pielęgniarek w Brzegu. Niewątpliwie tą decyzją powiat wychodzi naprzeciw narastającym deficytom w tej grupie zawodowej. Studenci brzeskiej filii PWSZ w Nysie będą realizować zajęcia praktyczne w Brzeskim Centrum Medycznym. Możliwe również, że znaczna część z nich po zakończeniu studiów podejmie pracę w brzeskim szpitalu.

 

Check Also

Narodowe obchody dnia pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Starym Grodkowie [Zdjęcia]

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, rozpoczęły się od mszy świętej w Starym Grodkowie, po …