Z ostatniej chwili

Spektakularne sukcesy grodkowskich rzutowców

zawody rzutowe - grodków 2015 (3)

Sprawdź, które zajęli miejsca.

Na miejskim stadionie w Grodkowie przy ul. Sportowej, rozegrane zostały zawody wędkarstwa rzutowego, zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Okręgu PZW Opole ‘2015 w Dyscyplinie Rzutowej.

W zawodach udział wzięło 51 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowali koła m.in. z Krapkowic, Namysłowa, Ozimka, Opola, Pokoju, Prudnika oraz jeden zawodnik, z zaprzyjaźnionego Okręgu PZW Wałbrzych.

Konkurencje rozegrane zostały w czterech kategoriach wiekowych: U-12, U-14, U-16 i 16+.

Grodkowskie koło – PZW Grodków – reprezentowali: Kacper Bartoszyński (kat. U-12), Damian Waliduda (kat. U-12), Seweryn Grzywnowicz (kat. U-16), Patrycja Korczewska (kat. 16+) oraz Eugeniusz Kowalczuk (kat. 16+).

Pogoda dopisała i sprzyjała osiąganiu rekordowych wyników. Było słonecznie i niemal bezwietrznie, co pozwoliło rywalizować w porównywalnych warunkach.

Nasi reprezentanci osiągnęli bardzo dobre rezultaty i uplasowali się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

Zawzięta rywalizacja toczyła się w kat. 16+, gdzie 1. miejsce zdobyła Patrycja Korczewska (238,85 pkt), która o 2,1 pkt wyprzedziła byłego Mistrza Świata w wędkarstwie rzutowym – Andrzeja Krawczyka (koło Garnizonowe Zaodrze). Na piątym miejscu uplasował się kolejny z naszych zawodników – Eugeniusz Kowalczuk (205,075 pkt).

Bardzo dobrze spisał się również Seweryn Grzywnowicz, który w kategorii U-16 zajął 3. Miejsce, zdobywając 214,39 pkt.

Damian Waliduda w kategorii U-12 zajął 4. miejsce, uzyskują 130,904 pkt, natomiast Kacper Bartoszyński – najmłodszy z naszej drużyny, był na 8. pozycji (108,365 pkt).

Zawody te były ostatnimi z cyklu Grand Prix Okręgu PZW Opole ‘2015 w Dyscyplinie Rzutowej. Nad Jeziorem Turawskim odbędzie się podsumowanie sezonu rzutowego i nagrodzenie najlepszych zawodników z poszczególnych kategorii.