wtorek , 19 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Spotkały się dwa żywioły

Blisko 30 tysięcy turystów podziwiało kolorowe pokazy w wykonaniu zespołów z Polski i Czech.

W sobotę 11 lipca nad Jeziorem Nyskim zorganizowano Festiwal Ognia i Wody. To już szósta edycja tej imprezy, która rozpoczęła się kilka minut po godz. 17.

Na scenie zaprezentowały się dobrze znane zespoły zarówno nysanom, jak i grodkowianom, które wielokrotnie brały udział w festiwalu Muzyczna Jesień. Na estradzie zagrały grupy Horyzont z Nysy oraz Fairy Tale Show z Ząbkowic Śląskich.

Gwiazdą wieczoru był zespół Big Cyc, a jego muzyk Krzysztof Skiba zabawiał zgromadzoną na plaży wielotysięczną publiczność. Następnie rozpoczęły się pokazy pirotechniczne. Z przyczyn technicznych w konkursie nie brała udziału reprezentacja Białorusi.

Najpierw odbył się pokaz fajerwerków, który nie był oceniany, po czym reprezentacje Polski i Czech przystąpiły do ostrej rywalizacji. Na jezioro wypłynęły barki, z których wystrzelono mnóstwo sztucznych ogni. Obydwa pokazy trwały po dziewięć minut. Zachwyciły nie jednego turystę. Fajerwerki rozświetlały wodę, a całość komponowała się z muzyką. Ostatecznie jury po burzliwych obradach zdecydowało, iż na główną nagrodę w wysokości 6 tysięcy złotych zasługuje firma Daniela Hradila z Czech. Natomiast II miejsce przypadło krajowej reprezentacji, czyli firmie Triplex.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.