sobota , 25 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Sprzęt rolniczy na targach Agroczas pod Grodkowem [Zdjęcia]

Za nami wielkie rolnicze święto w Nowej Wsi Małej, czyli targi Agroczas. Przez dwa dni na terenie firmy Agro-As prezentowane były najnowsze maszyny i sprzęt rolniczy.

To już druga edycja tej imprezy, która była skierowana do producentów, odbiorców i rolników. Pokazywany był zarówno zabytkowy, jak i ten nowoczesny sprzęt rolniczy. Każdy z gości mógł zwiedzić poletki doświadczalne oraz wziąć udział w wykładach merytoryczno-edukacyjnych. Podczas targów rolniczych prezentowano bogatą ofertę produktów dla małych i dużych gospodarstw. Wśród nich nowinki technologiczne, które są pomocne w pracy rolników.

– Na rynku pojawiają się specjalne systemy, które pozwalają kontrolować gospodarstwo za pomocą niewielkich urządzeń – tłumaczy Monika Cieniawska, z firmy 365FarmNet. – Rzeczy typu komputery, tablety, laptopy czy smartfony są bardzo często wykorzystywane w rolnictwie. Tak jak wszelkiego rodzaju inteligentne programy. To faktycznie przypomina trochę taką grę na żywo, ale jest to duża pomoc dla rolników.

Gwiazdą tegorocznych targów Agroczas był kabaret RAK z serialowym Bercikiem. Podczas wspólnej zabawy były także występy wokalne, pokazy strongmanów i konkursy z nagrodami.

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …