czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Stacja paliw Agro-As

agroas z3

Szanowni Państwo

Chciałbym tym artykułem wyjaśnić kilka spraw, dotyczących inwestycji polegającej na budowie stacji paliw przy rondzie. Pytanie dlaczego tam ? Bynajmniej nie na złość mieszkańcom z ulicy Kwiatowej, po prostu dlatego, że na tej konkretnie działce i tylko na tej, można stację paliw budować!
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tylko w tym konkretnym miejscu pozwala na budowę kompleksowego obiektu obsługi motoryzacji. Działkę mógł kupić każdy w przetargu nieograniczonym organizowanym przez właściciela Agencję Nieruchomości Rolnych, a nasza firma nie była jedynym oferentem startującym w przetargu. – O co chodzi w takim razie z ekranami? – W trakcie kompletowania dokumentacji natrafiliśmy na pierwsze protesty mieszkańców ul, Kwiatowej.
Postanowiliśmy wszcząć procedurę uzyskania zezwolenia na wybudowanie dodatkowego zjazdu do stacji paliw z obwodnicy Grodkowa – alternatywnego dla zjazdu na ulicy Sienkiewicza. Po pierwsze – stacja zyskuje biznesowo, po drugie – cały ruch z obwodnicy miasta (szczególnie ciężarówek) odbywał się będzie z pominięciem ulicy Sienkiewicza.
Przebyliśmy bardzo długą i żmudną drogę przez przepisy i formalności, uzyskaliśmy zgodę na wybudowanie zjazdu na obwodnicę, pełny sukces …. pod jednym warunkiem, a raczej klauzulą: uzyskania zgody na rozbiórkę ekranów od Marszałka Województwa. Wykonaliśmy 3 dodatkowe projekty związane z rozbiórką ekranów i budową zjazdu, które są zaakceptowane przez Marszałka. Uzgodniliśmy wartość wykupu ekranów (z których część mieliśmy posadowić od strony wschodniej, gdzie w przyszłości może powstanie osiedle domków jednorodzinnych) na kwotę ponad 350
tysięcy złotych (!) I co? I nic – marszałek się rozmyślił…
Nadmienić trzeba, że protestujący nie próżnowali. Lista donosów, pomówień, pism …. nie miała i nie ma końca. Państwowa Inspekcja Pracy, Sanepid, Nadzór Budowlany, Burmistrz, Straż Miejska, Wojewoda, Marszałek, Wojewódzki Zarząd Dróg, Policja, Prokuratura, Wydział Przestępczości Gospodarczej – zdjęcia, pisma, skargi, paszkwile. Wszystkie te instytucje reagują, odpowiadają, sprawdzają – czy ktoś się zastanowił jakie to są koszty ?
Mamy wrażenie, że Marszałek uległ zwyczajnie presji – szkoda. Na jednym ze spotkań wyraził wręcz obawę, że temat będzie jedynie pożywką dla mediów, co nie będzie sprzyjało klimatowi wydania decyzji. Smutne jest to, że władze mówią o nowych miejscach pracy, inwestycjach, pomaganiu przedsiębiorcom, nawet o strefach ekonomicznych i zwolnieniach z podatków. My nie jesteśmy zwolnieni z płacenia podatków i nie korzystamy ze stref ekonomicznych. Nie chcieliśmy również prowadzić tej kampanii! Chcemy robić biznes, pracować i rozwijać firmę. Wysłaliśmy do marszałka
petycję z podpisami około 400 mieszkańców miasta i gminy Grodków popierających naszą inwestycję, aby pokazać, że obok kilku protestujących jest kilkuset popierających. Załączamy skan petycji złożonej do Marszałka.
Jeśli mieszkańcy gminy chcieliby wesprzeć nas w dążeniu do pozytywnego finału realizacji inwestycji oraz jak najszybciej korzystać z nowoczesnego obiektu mogą podpisać się pod petycją, która jest dostępna na stacji paliw w Nowej Wsi Małej.

Agro-As

agroas a2list

artykuł sponsorowany

Check Also

Fuszerka na ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc [Zdjęcia]

Liczy sobie ponad pięć kilometrów długości, ma 3 m szerokości, kosztowała ponad 1,7 mln złotych. …