piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Startuje kino „Klaps” w cyfrowej jakości. Zobacz, jakiej przemiany dokonano w Grodkowie [Zdjęcia, ceny, repertuar]

Po blisko czteroletniej przerwie grodkowskie kino „Klaps” wznawia swoją działalność. Pierwszy seans w cyfrowej jakości widzowie zobaczą już 28 kwietnia.

Mieszkańcy gminy Grodków nie będą już musieli jeździć do kin w Nysie, Opolu czy we Wrocławiu. Teraz filmy w technice 3D zobaczą na miejscu. W obiekcie znajdującym się przy ulicy Powstańców Śląskich w Grodkowie zostanie także uruchomiony bufet. Ceny biletów są dopasowane do poszczególnych grup, które z pewnością zachęcą mieszkańców do korzystania z oferty kina.

Analogowe projektory zostały zamienione na cyfrowe. W sali, która pomieści 176 widzów zamontowano 20 głośników o mocy 8 tysięcy wat oraz nowy ekran. Natomiast w pomieszczeniu operatora zainstalowano szafę z odtwarzaczami, projektor oraz komputer, dzięki, któremu operator będzie mógł zobaczyć salę kinową oraz uruchomić odtwarzanie filmu.

Inaugurację kina zaplanowano na sobotę 28 kwietnia. W tym dniu będzie można zobaczyć polską komedię romantyczną zatytułowaną „Podatek od miłości”.

– Na razie zaplanowaliśmy do maja seanse, z którymi musimy wystartować zgodnie z projektem. Od czerwca będziemy zwiększać ofertę i częstotliwość pokazów filmowych dla naszych klientów. Bilety będzie można kupić przez jakiś czas tylko w kasie kina. Planujemy w przyszłości stworzyć system rezerwacji miejsc, ale jeszcze musimy poczekać na pojawienie się dodatkowych środków finansowych – informuje Paweł Garncarz, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

W całym roku zostanie wyświetlonych 300 seansów. Cała inwestycja pochłonęła ponad 343 tysiące złotych, z czego połowę kosztów pokrył Państwowy Instytut Sztuki Filmowej.

Co ciekawe, klienci kina będą mogli na parterze dotknąć zabytkowego sprzętu i zobaczyć, jak jeszcze kilka lat wstecz wyświetlano filmy w naszym mieście. Jeden z dwóch projektorów wyprodukowany w 1970 roku przez Łódzkie Zakłady Kserotechniczne przeniesiono i zainstalowano w holu placówki.

Check Also

Głosuj codziennie na Jędrzejów. Podwórka Talentów NIVEA

NIVEA po raz kolejny zaprasza wszystkich do wspólnego budowania wyjątkowych placów zabaw, dzięki którym dzieci …