czwartek , 21 Marzec 2019
Z ostatniej chwili

Straż Miejska przypomina o odblaskach

128-83594

Półtora roku temu w życie weszły przepisy, według których każdy pieszy poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym, musi nosić elementy odblaskowe.

Jak się jednak okazuje, wciąż nie brak osób, które lekceważą ten obowiązek, a tym samym narażają się na niebezpieczeństwo. Grodkowska Straż Miejska postanowiła zwiększyć świadomość tych, którzy w dalszym ciągu niechętnie używają odblasków:

– My na to zwracamy uwagę. Jak już zaczyna się okres zimy – jesieni, nasze patrole przemieszczają się na tereny wiejskie. W ubiegłym roku zaobserwowaliśmy kilka takich sytuacji, gdzie musieliśmy podjąć interwencje – wyjaśnia Paweł Borkowski, komendant grodkowskiej Straży Miejskiej.

Strażnicy przede wszystkim pouczają o konieczności używania tych elementów, jednak jeśli pomimo zwracanej uwagi zdarzy się, że ktoś w dalszym ciągu lekceważy ten obowiązek, należy liczyć się z grzywną.

– Zawsze kończymy tę interwencję przekazaniem odblasków dla takich osób, żeby już bezpiecznie dotarły do domu – dodaje komendant.

Pamiętajmy, że sygnalizowanie swojej obecności na drodze powinno być nie tylko obowiązkiem wynikającym z przepisów, ale przede wszystkim dbaniem o własne bezpieczeństwo. Odblaski znacznie poprawiają widoczność pieszego na drodze i umożliwiają kierowcom podjęcie manewrów w odpowiednim czasie.

Check Also

Referendum strajkowe w grodkowskich szkołach

Dziś zakończy się głosowanie w placówkach oświatowych na terenie gminy Grodków. Wydano 480 kart, na …