poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

Strażacy z OSP proszą o wsparcie na zakup sprzętu

Ochotnicza Straż Pożarna w Tarnowie Grodkowskim zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu ratowniczego. Wkrótce odbędzie się piknik kulinarny. Do włączenia się w akcję pomocy zachęcają również mieszkańców.

Za zebrane pieniądze chcą kupić specjalistyczne urządzenia ratownicze do auta, które być może w tym roku zostanie przekazane jednostce należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

– Pojazd, którym się obecnie poruszamy jest już wysłużony i wymaga częstych napraw. Na nowe auto raczej nie pozyskamy pieniędzy, ale jeśli dostaniemy jakiś pojazd to będzie trzeba go kompleksowo wyposażyć. Dlatego zbieramy środki na usprawnienie wozu, odcinki armatury wodnej, sprzęt ratowniczy (torba PSP R-1 i nosze typu deska), a także chcemy kupić aparaty dróg oddechowych – informuje Zbigniew Skrzyczewski, strażak z OSP Tarnów Grodkowski.

Powstał komitet organizacyjny, który zajmuje się przygotowaniem pikniku kulinarnego podczas, którego będą zbierane środki dla strażaków ochotników. Zaplanowany został na niedzielę 26 maja, godz. 11:00. W parku przy grodkowskim Domu Kultury sześciu kucharzy będzie gotować amerykańskie potrawy. Również nie zabraknie licytacji atrakcyjnych przedmiotów, ciekawych występów i pokazów.

– Zawsze to my pomagamy ludziom, najczęściej jesteśmy wzywani do wypadków czy usuwania skutków wichur i pożarów traw. Teraz sami potrzebujemy pomocy. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy gminy Grodków mogli spać spokojnie z przekonaniem, że jednostka OSP wyposażona jest w niezbędny sprzęt do ich ochrony – podkreślają strażacy.

Jak można pomóc? Środki na rzecz OSP Tarnów Grodkowski można przekazywać na konto w Banku Spółdzielczym – 48 8870 0005 2001 0000 0925 0001. Poszukiwani są także sponsorzy, którzy mogą przekazać swoje produkty bądź vouchery na ich usługi, które zostaną przekazane na licytację. Każdy, kto chce pomóc w organizacji tego pikniku proszony jest o kontakt z Tomaszem Zemanem – tel. 604-540-467.

 

Check Also

Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na Dzień Otwarty