środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Świat celno–skarbowy oczami dzieci

Izba Administracji Skarbowej w Opolu przy współpracy Opolskiego Kuratorium Oświaty ogłosiła konkurs plastyczny pt.: „Świat celno – skarbowy”. Skierowany był on do uczniów klas I – VII szkół podstawowych województwa opolskiego.

Celem konkursu było umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojego talentu oraz pozyskania przez Izbę Administracji Skarbowej materiałów do przygotowania kalendarza uniwersalnego. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy chętnie przystąpili do tego konkursu, mimo, że tematyka była dla nich całkiem obca. Przy pomocy wychowawcy szukali informacji, które przybliżyły im treści związane z pracą plastyczną. Do rozstrzygnięcia konkursu została powołana przez organizatora kapituła, która 11 stycznia 2018r. wyłoniła zwycięzców. Członkowie kapituły ocenili 162 prace plastyczne, z których wybrali 16 zwycięskich, najlepiej oddających tematykę konkursu.

Wśród nich znalazło się pięcioro uczniów z naszej szkoły. O to wyniki naszych laureatów:

  1. Weronika Dziedzic (kl. IV) – III miejsce
  2. Bartosz Dziurzyński (kl. III) – VI miejsce
  3. Kamila Filipowska (kl. V) – VII miejsce
  4. Paulina Kuraś (kl. III) – X miejsce
  5. Aleksander Steleblak (kl. VII) – XIV miejsce

Główne nagrody zdobyli laureaci trzech najlepszych prac, w tym Weronika Dziedzic z kl. IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Kolnicy. Spośród wyróżnionych trzech szkół, które nadesłały największą liczbę prac plastycznych, nasza szkoła znalazła się na I miejscu.

W piątek 16 lutego, o godz. 10.00 w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Opolu odbyło się spotkanie, na którym wręczono zwycięzcom nagrody. Na twarzach uczniów zagościły uśmiechy. Każdy chętnie opowiadał o treści swojej pracy, a zebrani rodzice i opiekunowie nagrodzili ich gromkimi brawami. Uczennica Weronika Dziedzic, zdobywczyni głównej nagrody, udzieliła wywiadu do opolskiego radia DOXA. Na pewno nie jest to ostatnie przedsięwzięcie, w którym nasza szkoła i nasi uczniowie wzięli czynny udział.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie: J. Smolińska  i V. Pęcherska

Check Also

Grodkowscy strażnicy miejscy odebrali zaniedbanego psa właścicielce

Czworonóg był wychudzony, trzymany na łańcuchu i nie miał dostępu do pokarmu.