piątek , 6 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Szanowni mieszkańcy zapraszamy do głosowania na projekty w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim

Szanowni mieszkańcy zapraszamy do głosowania na projekty w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim. Karty do głosowania już są na stronie internetowej – dla każdego powiatu przygotowano osobne karty – wszystkie zamieszczone są na stronie http://budzet.opolskie.pl/jak-glosowac/  . Karty są także dostępne już od piątku w punktach informacyjnych w każdym powiecie. Lista punktów – na stronie http://budzet.opolskie.pl/kontakt/  .

Przypominamy, że głosowanie potrwa do 19 maja br.  Głosować może każdy mieszkaniec województwa opolskiego który ukończył 16 lat.

Głosujemy tylko jeden raz, oddając maksymalnie dwa głosy – jeden na zdanie powiatowe i jeden na zadanie subregionalne.

Formy głosowania:

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
ul. Piastowska 14
45- 082 Opole

Na stronie UMWO znajdują się karty do głosowania dla mieszkańców wszystkich powiatów województwa opolskiego.

  • Wyszukaj kartę swojego powiatu.
  • Wydrukuj ją.
  • Wrzuć do urny lub wyślij na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

UWAGA – w głosowaniu będą honorowane wyłącznie karty formatu A4 wydrukowane dwustronnie!!!

 

Głosujemy na dwa projekty jednocześnie:

  1. „Powrót do korzeni” (KOD PROJEKTU S/NB/6/DKS), który ma na celu integrację społeczności pochodzenia góralskiego oraz kresowego, które osiedliły się po II wojnie światowej na terenie województwa opolskiego, w tym w Gminie Skoroszyce i Gminie Grodków. Celem zadania jest przywrócenie pamięci dotychczasowego dorobku kulturalnego ludności napływowej w celu pielęgnacji tradycji góralskich i kresowych w życiu kulturalno-społecznym tych miejscowości, w których osiedliły się na Opolszczyźnie te grupy społeczne.
  2. Poprawa bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich – obwodnica Grodkowa – oświetlenie skrzyżowania” KOD WNIOSKU: P/OB /9/DIG Przedmiotowe zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Grodków, powiatu brzeskiego oraz wszystkich innych podróżujących tą drogą. Działania, które będą podjęte przy realizacji zadania to budowa oświetlenia drogowego na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich nr 401 (obwodnica Grodkowa) oraz 385.

 

Wszystkie inf. Dostępne na stronie www.grodkow.pl

 

Check Also

Więcej pieniędzy na konkursy

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego postanowił o przekazaniu ponad 5 milionów 500 tysięcy złotych na działania …