czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Tak spędzają wakacje w Grodkowie

1

Atrakcji dla najmłodszych nie brakuje.

Bogaty program dla najmłodszych przygotował Dom Kultury:

– W tym roku w ofercie mamy różnego rodzaju warsztaty artystyczne. Są to warsztaty, które skupiają takie najbardziej popularne dziedziny sztuki i muzyki. Mamy warsztaty instrumentalne; na tych warsztatach dzieciaki będą mogły stworzyć własne instrumenty muzyczne, na których będą się uczyły grać oczywiście. Mamy warsztaty rysunku, programów komputerowych – wylicza Monika Dzienisieńko z grodkowskiego Domu Kultury.

W ostatnich latach, tradycją stały się także „pikniki piratów”. W tym roku impreza ta rozpocznie się 22 sierpnia i potrwa dwa dni.

Na początku sierpnia rozpoczną się także tygodniowe warsztaty plastyczne. – Będą łączyły w sobie różne rodzaje aktywności poprzez rysunek, zajęcia rzeźbiarskie. Będziemy tworzyć tutaj jakieś kartki. Będą też elementy malarstwa a także street-art., czyli będziemy się uczyć robić szablony – zdradza magister sztuki Ewa Kałuzińska, która już teraz zaprasza zainteresowanych na swoje zajęcia.

Sam udział w tych zajęciach jest darmowy, jednak należy pamiętać o ograniczonej liczbie miejsc. Swoją chęć uczestnictwa można zgłosić pierwszego dnia warsztatów. Te rozpoczynają się 1 sierpnia o godzinie 11.

Atrakcje dla najmłodszych przygotowała też grodkowska biblioteka, która zajęcia dla dzieci organizuje w lipcu w każdy wtorek między 11 a 13. Natomiast w sierpniu atrakcje czekają na dzieci w Izbie Pamięci – ta będzie dla nich otwarta we wtorki między 10 a 12. Propozycje dla najmłodszych przygotowały także filie w Gnojnej i Kolnicy.

Check Also

Fuszerka na ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc [Zdjęcia]

Liczy sobie ponad pięć kilometrów długości, ma 3 m szerokości, kosztowała ponad 1,7 mln złotych. …