wtorek , 21 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Taki wieczór zdarza się tylko raz w życiu

SONY DSC

Trwają studniówki.

Jako pierwsi bawili się uczniowie grodkowskiego Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego.

Do tej niezapomnianej zabawy grodkowscy maturzyści przygotowywali się już od dłuższego czasu, który poświęcili na wybór kreacji oraz naukę tańca.

– W moim przypadku przygotowania potrwały bardzo krótko – przyznaje Pan Marcin. – Garnitur już miałem kupiony, więc czas poświęciłem tylko na przypomnienie sobie podstaw tanecznych poloneza.

Natomiast panie w tym okresie były bardzo zabiegane. Odwiedzały galerie handlowe, salony kosmetyczne i fryzjerskie.

– Do tego wyjątkowego wieczoru przygotowywałam się bardzo długo – mówi Pani Karolina. – Najwięcej czasu pochłaniały mi paznokcie i makijaże. Również trzeba było dobrać odpowiednią fryzurę oraz wybrać sukienkę, która pochłonęła większość moich studniówkowych wydatków.

Studniówka ZSR CKP odbyła się tradycyjnie w kopickim domu weselnym „Pod Złotym Gryfem”. Ten obiekt ma już swoją wieloletnią historię w goszczeniu takich balów. Z łezką w oku swoje pierwsze studniówki wspominają także nauczyciele i pedagodzy.

– Pamiętam swój pierwszy bal, który był dla mnie wielkim przeżyciem. Wówczas ta noc wyglądała trochę inaczej niż obecnie ma to miejsce. Teraz studniówki nabrały trochę charakteru komercyjnego – wspomina Danuta Trzaskawska, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie. – To bal, który w pewien sposób wprowadza uczniów w dorosłe życie, choć nasi uczniowie mają już za sobą pierwsze techniczne egzaminy, to matura jest dla nich takim dopełnieniem.

W Kopicach na parkiecie tańczyły 32 pary maturzystów wraz z osobami towarzyszącymi. O oprawę muzyczną zadbała „Technika Obarski”.

Z kolei uczniowie grodkowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Powstań Śląskich na swoją studniówkową zabawę udadzą się 20 stycznia do dolnośląskiego Karnkowa.

Check Also

Zagadkowy Grodków – gra terenowa

Izba Pamięci Ziemi Grodkowskiej przygotowała dla mieszkańców oraz wszystkich chętnych do zwiedzania Grodkowa nową atrakcję: …