środa , 17 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Tam badania panie zrobią bezpłatnie

Mammobus przyjedzie do Brzegu. Sprawdź, kiedy.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 25 maja w Brzegu. Mammobus stanie przy Ratuszu od strony południowej.

Badania przeznaczone są dla pań w wieku od 40 do 75 lat.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

– Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka. – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

W przypadku pań w wieku 50-69 lat nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Inaczej jest natomiast w przypadku pacjentek w wieku 40-49 i 70-75 lat. Jeśli chcą się przebadać, muszą mieć skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Na badania trzeba się rejestrować pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …