środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Tam panie zrobią bezpłatne badania

kamieniec_009

W Grodkowie kolejna okazja do wykonania badań mammograficznych.

Do skorzystania z nich upoważnione są kobiety w wieku od 50 do 69 lat.

20 września w Grodkowie po raz kolejny pojawi się mammobus, w którym można bezpłatnie i szybko wykonać mammografię. Badanie to trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek .

Badanie jest bezpłatne i można z niego skorzystać raz na 2 lata. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie, wystarczy jedynie zarejestrować się telefonicznie pod numerem 58 666 2 444 lub przez stronę internetową http://www.mammo.pl/formularz.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.