sobota , 22 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Taniej pojedziemy do Katowic

Katowice_PKP Intercity

Ceny biletów tańsze o prawie 20 procent. Sprawdź, na które pociągi.

PKP Intercity obniża cennik ekspresów kursujących pomiędzy Warszawą a Katowicami. Teraz pasażerowie wybierający podróż pociągami Express InterCity za bilet płacą o blisko 20 procent mniej. Dodatkowo, na kupujących w przedsprzedaży czekają bilety już od 49 zł.

Na trasie Warszawa – Katowice – Warszawa bilet w klasie 2. – bez zniżek i upustów – kosztuje 109 zł (dotychczas 129 zł), a w klasie 1. 142 zł (dotychczas 168 zł). Dodatkowo, zgodnie z zasadą Wcześniej = Taniej, przewoźnik pasażerom kupującym z wyprzedzeniem oferuje pule biletów już od 49 zł. Po wyczerpaniu puli, przedsprzedaż jest prowadzona z kolejnymi rabatami w wysokości 30%, 20% lub 10%. Zarówno od cennika podstawowego, jak i promocyjnych biletów, odliczane są zniżki ustawowe.

– Na bieżąco analizujemy wyniki przewozowe i finansowe na poszczególnych połączeniach, na tej podstawie przygotowujemy kolejne oferty handlowe i promocje – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. Pasażerowie przyzwyczaili się do szukania najlepszych okazji i biletów za 49 zł w ofercie Super Promo czy Biletowa Czwartkomania. Obniżenie cennika podstawowego to oferta skierowana do tych osób, które decydują się na podróż nawet w ostatniej chwili.

Obecnie pomiędzy Warszawą a Katowicami kursuje 17 pociągów PKP Intercity, z czego 6 kategorii Express InterCity. W rozkładzie jazdy 2015/16 pociągi Pendolino pojadą do Gliwic, Zabrza i Bielska Białej, a pasażerowie z Katowic będą mogli podróżować na pokładach pojazdów Flirt3 i PesaDART – najnowszych pociągów we flocie PKP Intercity.

Check Also

Śniegowe ferie w Murzasichle [Fotorelacja]

Jak co roku grupa dzieci z gminy Grodków spędzała ferie od 8 lutego do 15 …