piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Tłumy na Jarmarku Wielkanocnym w Grodkowie

SONY DSC

Czternasta edycja świątecznego kiermaszu cieszyła się dużym zainteresowaniem grodkowian.

Na stoiskach nie zabrakło swojskich wyrobów, jak i rękodzieła.

Tradycyjnie, jak co roku przed budynkiem Ratusza ustawiono w jednym rzędzie kolorowe i wysokie palmy wykonane przez mieszkańców gminy Grodków. Wykonanie takiej pracy wymaga dużej precyzji i czasu. Liczy się nie tylko długość, ale także to, z czego powstała palma.

– Na zrobienie palmy potrzebowaliśmy miesiąc. Rozpoczęliśmy od robienia kwiatków z różnokolorowej krepiny, a skończyliśmy na wyplataniu i zdobieniu całej konstrukcji, która opiera się głównie na trzcinie wodnej oraz gałązkach bukszpanu i wierzby – zaznacza Lidia Faron, sołtys Tarnowa Grodkowskiego. – Nasza palma podkreśla radość z nadejścia wiosny.

W pierwszy dzień astronomicznej wiosny jury konkursowe uznało, że najładniejszą palmę wykonały panie z Wojsławia, drugie miejsce przypadło wsi Tarnów Grodkowski, a ostatnie miejsce na podium zajęła Kolnica.

Na kilkunastu straganach nie zabrakło swojskich wyrobów, w tym: zup, wędlin, ciast czy pierogów. Miłośnicy ręcznie robionych stroików, świątecznych ozdób i oryginalnych kroszonek nie byli raczej rozczarowani, bo niepowtarzalnych cudeniek na stoiskach nie brakowało. Sporym zainteresowaniem cieszyły się m.in. pięknie zdobione jajka. Ogromną rolę tutaj odgrywał wystrój stoiska, który w trzech miejscach nawiązywał do bieżących wydarzeń politycznych w kraju. Za najciekawsze stoisko uznano prezentację Jaszowa, drugie miejsce zgarnął Wojsław, a na trzecim miejscu znalazło się sołectwo Głębocko. Wszyscy uczestnicy tegorocznego jarmarku otrzymali także pamiątkowe podziękowania.

Check Also

Wspieramy strażaków. Przyjdź na piknik

W najbliższą niedzielę 26 maja odbędzie się piknik kulinarny, podczas którego będą zbierane środki na …