środa , 29 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Trudna przeprawa Olimpu

Miedz14

W sobotniej, siódmej kolejce I ligi piłki ręcznej mężczyzn to legniczanie odnieśli zwycięstwo w starciu z Olimpem Grodków.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, że my gramy z bardzo dobrym zespołem, jak na warunki i standardy I ligi. Zawsze mecze z Olimpem należały dla nas do trudnych. Na pewno był to bardzo dobry mecz na wysokim poziomie, bo nie brakowało w nim walki i twardych zagrań. Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, bo po przegranej w Zawierciu i kłopotach kadrowych potrzebowaliśmy kolejnych punktów – relacjonuje Piotr Będzikowski, trener legnickiej Siódemki.

Przez pierwszą połowę prowadzili miejscowi szczypiorniści, choć Olimp cały czas dotrzymywał kroku dolnośląskiej ekipie. Niestety w 21 minucie czerwony kartonik otrzymał Krzysztof Bujak, który mecz musiał oglądać z trybun. Mimo osłabienia grodkowianie nadal walczyli i odrabiali straty. W bramce w kluczowych momentach skutecznie interweniował Krzysztof Muszak, a od stanu 19: 19 w 40 minucie wynik zmieniał się błyskawicznie. Olimpijczycy odskakiwali na dwie-trzy bramki, ale kolejne kary i błędy spowodowały, że legniczanie doprowadzili do remisu 25:25. Po kilku rzutach było już 27: 27, ale w końcówce tego pojedynku brakło już sił i Miedź wygrała to spotkanie różnicą zaledwie dwóch trafień.

MSPR Siódemka Miedź Legnica vs UKS Olimp Grodków 30:28 (16:14)

Miedź: Robert Szuszkiewicz – 3, Kacper Majewski -5, Szymon Kehle, Bartosz Skiba – 1, Michał Antosik, Mateusz Płaczek – 3, Konrad Cegłowski – 5, Kacper Duda, Marcin Marcinkiewicz, Adrian Stachurski, Paweł Piwko – 3, Bartosz Nastaj – 5, Paweł Wita – 1, Mateusz Dobrasiak, Kamil Mosiołek – 4.
Kary: 8 minut, czerwona kartka w 40 minucie dla Roberta Szuszkiewicza.
Karne: 1/1

Olimp: Krzysztof Muszak, Sebastian Kolanko – 5, Andrzej Matyszok – 1, Maciej Maciejewski, Paweł Chmiel, Bartosz Żubrowski – 1, Bogumił Baran – 3, Tomasz Biernat – 5, Paweł Biernat, Łukasz Gradowski – 4, Krzysztof Bujak, Łukasz Ogorzelec, Michał Piech – 9, Patryk Wiącek, Patryk Koszyk, Jan Klimków.
Kary: 12 minut, czerwona kartka w 21 minucie dla Krzysztofa Bujaka.
Karne: 5/4

Sędziowie: Bartosz Kowalak i Wojciech Marciniak (Poznań).
Delegat ZPRP: Tomasz Pisarek (Lubin).
Widzów: 200

Pozostałe wyniki 7. serii spotkań:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MOSiR Bochnia 38:20 (19:10)

SPR Tarnów – MKS Nielba Wągrowiec 32:28 (16:16)

LKPR Moto-Jelcz Oława – Viret CMC Zawiercie 35:27 (17:12)

Olimpia Piekary Śląskie – MTS Chrzanów 43:21 (23:10)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 39:29 (18:15)

SRS Czuwaj Przemyśl – KSSPR Końskie – mecz przełożony na 7 listopada

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …