niedziela , 19 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Trwa przebudowa dworca i placu w Grodkowie

Pogoda sprzyja pracom budowlanym przy przebudowie dworca kolejowego, którego właścicielem jest grodkowski samorząd. W ostatnich dniach ruszyła także rozbiórka placu przydworcowego. Obie inwestycje zakończą się latem tego roku.

Remont grodkowskiego dworca nabiera tempa. W części budynku wymienione zostały już okna. Równolegle trwają prace w wewnątrz obiektu, a także na zewnątrz przy odtworzeniu jego elewacji. W tym miejscu będzie wkrótce poczekalnia z prawdziwego zdarzenia, powrócą toalety i zostanie odtworzony zegar. Również pojawią się panele informacyjne z rozkładami jazdy i informacjami o opóźnieniach dla podróżnych.

Gruntownej renowacji zostanie poddany plac przed budynkiem dworca kolejowego stacji Grodków Śląski. Już zmieniła się w tej lokalizacji organizacja ruchu drogowego, a wykonawca w tej chwili pracuje przy rozbiórce nawierzchni. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę zatok autobusowych dla komunikacji zbiorowej i szkolnej (łącznie 4 stanowiska), przebudowę peronu i chodników, wykonanie dróg dojazdowych oraz trzech przejść dla pieszych. W tym miejscu powstanie 27 miejsc parkingowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. W ramach małej architektury pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci, dwa podwójne stojaki na rowery, a także zostanie zainstalowana wiata przystankowa z wydzielonym miejscem na zamieszczanie reklam i ogłoszeń.

Obydwa zadania są finansowane ze środków własnych gminy Grodków oraz Unii Europejskiej. Ich wartość to ponad 1,9 mln zł brutto.

W tym roku obchodzimy 170-lecie istnienia linii kolejowej nr 288 Nysa – Brzeg, więc otwarcie tych obiektów doskonale wpisze się w obchody, które zaplanowano na ten rok.

Check Also

Festiwal Kariery. Zdrowa kariera przed Tobą

Już 22 maja zapraszamy na Festiwal kariery „Zdrowa kariera przed tobą” przez Wojewódzki Urząd Pracy …