poniedziałek , 16 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Trwa remont byłego szpitala

szpital6 (Kopiowanie)

Ośrodek Pomocy Społecznej będzie miał nową siedzibę.

Ponad 1, 5 mln złotych gmina Grodków przeznaczy na przebudowę części budynku, w którym kiedyś znajdował się szpital. Wykonawcę tych prac udało się wyłonić dopiero w drugim przetargu.

Przedmiotem inwestycji jest budynek po byłym szpitalu, w którym na parterze znajdują się przychodnie lekarskie. Miasto chce zagospodarować pozostałą część obiektu i przenieść do niego Ośrodek Pomocy Społecznej, który obecnie znajduje się w miejskim Ratuszu.

Projekt zakłada remont pomieszczeń dla około 30 pracowników. Dzięki temu zostanie podwyższony standard obsługi klienta. Powstaną osobne pokoje, w których będą udzielane świadczenia oraz porady prawne i psychologiczne. Oprócz tego do dyspozycji pracowników i klientów będzie sala konferencyjna, a toalety zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W dobudowanej klatce schodowej znajdzie się winda o udźwigu 850 kilogramów. Miasto musi także odciążyć istniejący wjazd, a zgodnie z przepisami potoki klientów OPS nie mogą kolidować z potokami pacjentów przychodni. Dlatego został już wybudowany nowy dojazd od ulicy Elsnera. Droga rozpoczyna się obok zakładu pogrzebowego.

Sam teren przy budynku będzie uporządkowany. Już wycięto rosnące drzewa, a w ich miejscu powstaną miejsca parkingowe wraz z małą architekturą. Powierzchnia użytkowa przebudowy wynosi 590,82 m². Wszystkie prace zrealizuje firma TOM-BUD z Lewina Brzeskiego, która złożyła najtańszą ofertę. Zadanie zostanie wykonane za kwotę 1 656.398, 69 zł brutto. Z kolei najdroższa oferta opiewała na kwotę prawie 3, 5 mln złotych. W przetargu startowało aż 14 firm. Wykonawca na zrealizowanie wszystkich prac będzie miał czas do 31 sierpnia 2016 roku.

Check Also

Grodków wspomina 13 grudnia 1981 [Zdjęcia]

Dziś w Grodkowie odbyły się uroczystości związane z 38. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.


Warning: fopen(.SIc7CYwgY): failed to open stream: No such file or directory in /home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 19

Warning: fopen(): open_basedir restriction in effect. File(/var/tmp/.SIc7CYwgY) is not within the allowed path(s): (/home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/:/usr/php-so/:/etc/pki/:/tmpfs/:/usr/share/php/:/tmp:/AKTYWNY-TRYB-IZOLACJI-PHP.USTAWIENIA=DZIAL-USTAWIENIA-PHP-W-PANELU-VIPSERV-KOMUNIKAT-MOZNA-POMINAC-JESLI-WYSTAPIL-W-INSTALATORZE-OPROGRAMOWANIA-NP-WORDPRESS:/home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/../moodledata/) in /home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 19

Warning: fopen(/var/tmp/.SIc7CYwgY): failed to open stream: Operation not permitted in /home/bastet1/public_html/betaterazgrodkow24/wp-content/themes/sahifa/footer.php on line 19