czwartek , 24 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Trwa remont wieży ciśnień

wieza_cisn_0019

Sprawdź, co się zmieni.Grodkowska wieża ciśnień przechodzi remont. W ramach dotychczasowych prac, udało się wymienić ogrodzenie. Ale jak się okazuje, to nie jedyne działania, jakie podejmują obecnie Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja:

– Początek tych prac był wykonany we własnym zakresie. Było to czyszczenie zbiornika wody czystej o pojemności około 250 metrów sześciennych. Obecnie prowadzone są prace remontowe na elewacji, czyli malowanie kopuły plus malowanie części otynkowanej, w której znajduje się zbiornik wody – wyjaśnia Elwira Biegaj, prezes grodkowskich wodociągów.

Ale na tym nie koniec. Opracowywana jest też koncepcja renowacji cegły klinkierowej, która czeka obiekt w najbliższym czasie.

Jednak oprócz upływającego czasu, wieża ma w ostatnim czasie jeszcze jednego wroga, którym są graficiarze. Wodociągi liczą na to, że wymiana ogrodzenia skutecznie utrudni przedostawanie się nieproszonych gości na teren obiektu. Ponadto rozważany jest także montaż monitoringu.

Prace remontowe nie wpłyną w żaden sposób na dostępność wody dla mieszkańców Grodkowa.

Po raz ostatni obiekt przeszedł remont w 2005 roku, a prace wówczas także związane były ze zbiornikiem wody. Wzmocniono wtedy ściany poprzez nitowanie, naprawiono także powstałe wcześniej wżery korozyjne.

Check Also

Fuszerka na ścieżce rowerowej prowadzącej do Sulisławia i Gałązczyc [Zdjęcia]

Liczy sobie ponad pięć kilometrów długości, ma 3 m szerokości, kosztowała ponad 1,7 mln złotych. …