środa , 17 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Trwa handballowe święto w Grodkowie

h10

Kilkuset zawodników, kilkadziesiąt drużyn i trzy obiekty sportowe. W Grodkowie trwa VI Handball Festival.

Od rana na obiektach ORLIK, LO i OKiR rozgrywane są mecze w sześciu kategoriach wiekowych. Na tegoroczną edycję imprezy przybyły drużyny z całej Polski, a nawet z zagranicy. W Grodkowie gościmy zespoły m.in. z Jabłonki, Dzierżoniowa, Kłodzka, Pietrowic, Kielc, Świdnicy, Krapkowic oraz duńskiego miasta Skamby.

Handball Festival jest to największa tego typu impreza w Polsce, która ma na celu m.in. wymianę doświadczeń i popularyzację gry w szczypiorniaka wśród dzieci i młodzieży.

– Piłka ręczna jest dyscypliną sportową, której tradycja w naszym mieście jest bardzo długa. Dlatego postanowiliśmy już po raz szósty zorganizować święto szczypiorniaka w Grodkowie – mówi Marek Kwiatkowski, współorganizator festiwalu.

Mecze będą rozgrywane do godz. 15.00. Natomiast pół godziny później rozpocznie się spotkanie pokazowe. Rywalem reprezentacji OKiR Grodków będzie II-ligowy zespół KS Otmęt Krapkowice.

Po tym meczu o godz. 18: 00 na parkiet wyjdą pierwszoligowi seniorzy, którzy w barażach walczą o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Ich rywalem będzie II-ligowa drużyna KS VIVE TAURON II Kielce.

Organizatorami sportowych zmagań jest OKiR Grodków oraz UKS „Olimp” Grodków.

Check Also

Grodkowskie Lato Organowe 2019 [Film]

Zobacz skrót koncertu organowego, który miał miejsce w niedzielę 14 lipca w kościele św. Michała …