piątek , 24 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Trwają Dożynki Gminne w Grodkowie [Zdjęcia]

Za nami występy Tomasza Kowalskiego i Eweliny Lisowskiej. Dzisiaj poznamy zasłużonych dla Grodkowa i dowiemy się, które sołectwo przygotowało najpiękniejszą koronę żniwną.

W sobotę 24 sierpnia odbyły się koncerty pod hasłem „Muzyczne Pożegnanie Lata”. Jako pierwszy na scenie wystąpił Tomasz „Kowal” Kowalski wraz zespołem, zwycięzca czwartej edycji programu „Must Be The Music”. Po nim pojawiła się Ewelina Lisowska, znana doskonale grodkowskiej publiczności ze swoich debiutanckich występów na festiwalu Muzyczna Jesień w 2009 i 2011 roku.

– Byliśmy wówczas takimi dzieciakami z wielkimi marzeniami. Ledwo uzbieraliśmy na paliwo, żeby dojechać z naszym sprzętem na przegląd do Grodkowa i pamiętam, że całą wygraną poświęciliśmy, żeby to paliwo spłacić i tego busa, którego wynajęliśmy. Oczywiście nikt z nas się nie poddawał. Cały czas robiliśmy swoje. Wierzyliśmy, że kiedyś będziemy mogli zajmować się muzyką zawodowo. Cieszę się, że po tylu latach wracamy do Grodkowa, gdzie wiele rzeczy się zaczęło i jesteście na pewno częścią mojej historii – wspomina Ewelina Lisowska, dwukrotna laureatka Muzycznej Jesieni.

Dzisiaj ciąg dalszy obchodów Dożynek Gminnych w Grodkowie. Zobaczcie program niedzielnych wydarzeń:

  • 11.30 Msza św. Kościół pw. św. Michała Archanioła. Po niej korowód dożynkowy, który przejdzie ulicami miasta do parku przy Domu Kultury.
  • Ceremoniał dożynkowy: przekazanie chleba, prezentacja koron żniwnych, wręczenie statuetek „Zasłużony dla gminy Grodków”, rozstrzygnięcie konkursów (korowód, korona, stoisko).
  • Około godz. 14.30 program artystyczny z udziałem zespołów: Orkiestra Dęta z Żelaznej, Jeszkotlanki, Kokorycz, Kopiczanki oraz Westalki.
  • Około godz. 17.00 Biesiada „Baba z Chłopem”.
  • Koncert zespołu SAMI słynący z przeboju „Lato 2010” z refrenem „Słońce świeci nad nami…”.

 

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …