środa , 29 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

Trzecia edycja Grodkowskiej Gry Miejskiej. Trwają zapisy

Do 26 maja będą przyjmowane zgłoszenia do udziału w III edycji Grodkowskiej Gry Miejskiej. Impreza odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2017r.

W Grodkowie po raz kolejny zostanie zorganizowana gra terenowa. Taka forma aktywnego spędzania wolnego czasu cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród naszych mieszkańców, jak i turystów.

Grę miejską od trzech lat organizują wspólnie Burmistrz Grodkowa, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie oraz Związek Harcerstwa Polskiego – 14 DH Zadyma przy Gimnazjum Publicznym Nr 2 w Grodkowie. Jej zasady są proste. Wielką planszą do gry jest teren miasta, na którym zostanie wyznaczonych kilkanaście punktów. Poszczególne grupy przemieszczają się w różnych miejscach, gdzie rozwiązują zadania i zbierają punkty. Dotarcie do wyznaczonych przystanków ma ułatwić specjalna mapa.

Każdy zespół otrzyma kartę gry, na której będą zapisywane punkty za wykonanie zadania. Wygrywa ten zespół, który zdobędzie ich jak najwięcej – informuje Alicja Biesaga, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie.

W zawodach maksymalnie może wziąć udział 12 zespołów. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 26 maja, które należy wysyłać pod adres e-mail: grodkowska.gra.miejska@gmail.com W zgłoszeniu trzeba podać nazwę zespołu oraz jego skład, z wyszczególnieniem imion i nazwisk, a także roku urodzenia każdego uczestnika.

Każdy zespół musi liczyć 4 osoby. Uczestnikami gry mogą być osoby urodzone w 2004 r. i starsze (urodzone przed 2004 rokiem). Osoby niepełnoletnie uczestniczące w grze muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub ich prawnych opiekunów na udział w grze. W każdej grupie musi być, co najmniej jedna osoba pełnoletnia – zaznacza Alicja Biesaga.

Szczegółowy regulamin imprezy można znaleźć na stronach internetowych organizatorów tego wydarzenia. Turniej będzie rozgrywany w sobotę 3 czerwca, w godz. 09.30-14.00. Podsumowanie gry odbędzie się w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody, a także posiłek.

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …