niedziela , 25 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Trzy nowe kamery w Grodkowie

kamerz3

Rozbudowują monitoring miejski.

Do istniejącego od kilku lat systemu podłączono już kolejne trzy kamery. Szybkoobrotowe kamery zostały zamontowane na nowych latarniach, na wysokości 5 metrów. Będą one widzieć plac zabaw, skate park, miasteczko ruchu drogowego, siłownię zewnętrzną, park do uprawiania kalisteniki, a także alejki prowadzące do terenów rekreacyjnych, ogródków działkowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

– Wciąż zbieramy informacje, gdzie jeszcze trzeba zamontować kamery i na pewno w tych miejscach newralgicznych one będą się w przyszłości pojawiać. W tych miejscach, gdzie kamery już działają bezpieczeństwo się zasadniczo poprawiło. Również mniejsze są wydatki na usuwanie skutków działania wandali i chuliganów – informuje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Obecnie system miejskiego monitoringu liczy łącznie 12 kamer, które są zainstalowane m.in. w Rynku, na rondzie im. Solidarności, stadionie miejskim oraz na budynku dworca PKP.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …