poniedziałek , 21 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Trzy osoby nagrodzone przez burmistrza Grodkowa

Ludwika Eliasz, Jan Porębski i Czesław Kocoń są kolejnymi osobami wyróżnionymi statuetką „Zasłużony dla gminy Grodków”.

Nagroda nawiązuje do baszty lewińskiej i jest przyznawana przez grodkowski samorząd tym, którzy w sposób szczególny przysłużyli się społeczności lokalnej.

Co roku lokalny samorząd podczas dożynek gminnych nagradza mieszkańców, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji gminy Grodków. Rocznie kapituła konkursu może przyznać maksymalnie cztery statuetki wykonane według projektu Marka Mikulskiego.

W tegorocznej edycji nagrodę odebrali:

Ludwika Eliasz – w zawodzie nauczyciel pracowała przez 38 lat. Społecznik, członek zarządu Towarzystwa Ziemi Grodkowskiej, współredagowała Gazetę Grodkowską. W latach 1998-2002 radna i przewodnicząca komisji oświaty w radzie miejskiej w Grodkowie. Założycielka kabaretu „Nie do zdarcia”, wyróżnionego kilka razy w ogólnopolskim przeglądzie twórczości artystycznej w Warszawie. Opiekun klubu seniora w Grodkowie. Współpracuje przy wydawaniu kwartalnika Lider.

Jan Porębski – przedsiębiorca, społecznik, pierwszy prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimp” w Grodkowie. Podczas jego kadencji w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimp”, reaktywowano grupę seniorów mężczyzn, jak i kobiet w piłce ręcznej. Wieloletni członek zarządu Opolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Czesław Kocoń – sprawuje posługę proboszcza przeszło 28 lat w gminie Grodków. Będąc proboszczem wyremontował kompleksowo dwa kościoły, wybudował nową plebanię, uporządkował otoczenie wokół kościołów i cmentarzy. Obecnie jest w trakcie budowy kaplicy pogrzebowej. Organizator uroczystości kościelnych i kulturalnych. Osoba bardzo mocno zaangażowana w działalność charytatywną i pomoc dla najbardziej potrzebujących w Polsce.

Nagroda „Zasłużony dla gminy Grodków” przyznawana jest od 2014 roku. Wcześniej statuetkę przedstawiającą bramę lewińską otrzymali: Józef Śliwa, Aleksander Kwiatkowski, Helena Brzezińska, Bronisław Urbański, Marcin Lauzer, Józefa Siwek, Franciszka Drozd, Zdzisław Zielonka, Ryszarda Krok, Bolesław Tokar, Józef Wilczęga, Antoni Wójcicki, Janina Podgórna i Małgorzata Stokłosa.

Kolejnych laureatów tej prestiżowej nagrody poznamy za rok. Do 30 marca 2019 roku każdy może złożyć wniosek o przyznanie takiej statuetki. Wyboru laureatów spośród zgłoszonych wszystkich kandydatów dokona kapituła powołana przez burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej.

 

Check Also

Wybory Parlamentarne 2019. Kandydaci do Sejmu i Senatu [Lista]

Wybory parlamentarne 2019 – oto wszyscy kandydaci do Sejmu i Senatu, na których zagłosują mieszkańcy …