środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

TVP Info w Grodkowie. Grodkowianie walczą o drugą karetkę

Program interwencyjny „To jest temat”, będzie można zobaczyć na ogólnopolskim kanale TVP Info, już w najbliższy piątek 30 czerwca, o godz. 17.32.

Grodkowianie podczas nagrywania programu podkreślali, że brakuje w naszym mieście szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla osób dorosłych. Jednocześnie podkreślili, że gdy karetka pojedzie z pacjentem do Opola to nie ma jej w naszym mieście aż dwie godziny, a w tym czasie ktoś może nie doczekać pomocy służb medycznych. Sami złożyli w tej sprawie petycję do burmistrza wraz podpisami około tysiąca mieszkańców Grodkowa.

Z kolei przedstawiciel wojewody opolskiego poinformował, że wniosek mieszkańców przekaże do odpowiedniego resortu, choć nie liczy na to, że nagle znajdą się pieniądze na utworzenie w Grodkowie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego. Obecnie na około 20 tysięcy mieszkańców gminy Grodków przypada tylko jedna karetka.

Przypomnijmy, 8 czerwca do ratowanego mężczyzny przez 18 minut jechała karetka z Brzegu i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które musiało lądować na grodkowskim Rynku. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

Do tego tematu będziemy jeszcze wracać.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.