czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Uczennica z Grodkowa wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

image001

Sprawdź, za co.

800 prac z całej Polski wpłynęło na konkurs plastyczny „Chemia w rolnictwie”, organizowanym przez Grupę Azoty. Była to siódma edycja konkursu, skierowanego dla uczniów pierwszych trzech klas szkół podstawowych. Jego rozstrzygnięcie odbyło się 1 grudnia w Tarnowie.

– Konkurs uświadamia uczniom, że odpowiednio nawożona gleba jest gwarantem dobrej jakości wyprodukowanej z plonów żywności, dlatego nawozy są dla nas tak istotne. Poprzez tą inicjatywę przybliżamy uczniom, na pozór skomplikowaną chemię, w przystępny
i ciekawy sposób – mówi Hubert Kamola,
Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Nawozami w Grupie Azoty i dodaje – Dużą wartością dodaną naszej inicjatywy jest fakt,
że konkurs angażuje nie tylko dzieci, ale też nauczycieli, rodziców oraz firmy z regionów, które zajmują się dystrybucją nawozów. To właśnie współpracujący z nami dystrybutorzy zgłaszają do konkursu wybrane przez siebie szkoły.

Spośród uczestników komisja wyłoniła laureatów w kategorii prac indywidualnych oraz zwycięskie szkoły. W konkursie wyróżniona za swoją pracę została Hanna Wiewióra, z Publicznego Zespołu Szkół w Grodkowie (zgłoszenie: PHU Agro-As Z. Bednarski & A. Sajdutka Sp. J.).

Zwycięska Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Izbicy, woj. lubelskie, zgłoszona przez firmę Usługi Transportowe-Handel Jerzy Nożyński, otrzymała 5 000 zł na cele dydaktyczne.
Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa z miejscowości Łowce, woj. podkarpackie, którą zgłosiła firma Rol-Mech Radymno. Na miejscu trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Księżopolu w woj. lubelskim, zgłoszona przez PPHU Agro-Bit. Szkoły otrzymały odpowiednio 3 000 zł oraz 2 000 zł. Autorzy zwycięskich prac w kategorii indywidualnej zdobyli
nagrody rzeczowe.

Laureaci:

  • I miejsce – Gabriela Nowak, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa, Łowce,
    woj. podkarpackie (zgłoszenie: Rol-Mech Radymno, Grażyna i Jan Grześko)

  • II miejsce – Patryk Dubaj, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej, Izbica,
    woj. lubelskie (zgłoszenie: Usługi Transportowe-Handel Jerzy Nożyński) 

  • III miejsce – Kornelia Pacuła, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego, Igołomia, woj. małopolskie, (zgłoszenie: Edmar – Marzena i Edward Dziurzyńscy Sp. J.)

Wyróżnienia:

  • Bartłomiej Nizio, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Księżpol, woj. lubelskie, (zgłoszenie: PPHU Agro-Bit Sp. z o.o.)

  • Filip Sztendel, Szkoła Podstawowa im. Władysława Bełzy, Wieluń, woj. łódzkie, (zgłoszenie: P.H. Rolmax Sylwester Jastrząbek)

  • Hanna Wiewióra, Publiczny Zespół Szkół, Grodków, woj. opolskie, (zgłoszenie: PHU Agro-As Z. Bednarski & A. Sajdutka Sp. J.)

Laureaci zostali zaproszeni na galę finałową, podczas której odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Wiceprezesa Zarządu Grupy Azoty Witolda Szczypińskiego oraz Członka Zarządu Grupy Azoty Artura Kopcia. Jak mówili sami młodzi artyści, było to dla nich duże wydarzenie, które bez wątpienia na długo zapamiętają. Już dzień wcześniej organizatorzy zaprosili uczniów do Tarnowa, gdzie zadbali o ciekawe atrakcje. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazie chemicznym i licznych grach edukacyjnych. Animacje prowadził Maciej Florek – zwycięzca pierwszej edycji programu You Can Dance.

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …