czwartek , 18 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

Uczestnicy ŚDM poznają grodkowskie atrakcje turystyczne

SDM14_Grodkow2016

Do tego miasta chcą w przyszłości powrócić.

Młodych z Czech goszczą parafie z Kobieli i Grodkowa. Na nudę nie mogą narzekać. Bogaty program zapewnia im czas zarówno na rozrywkę, jak i na pogłębianie wiary. Choć przed nimi jeszcze sporo atrakcji, to już podkreślają, że warto było poznać tutejszą historię i kulturę.

– Tutaj nie można mówić o jakiejkolwiek sztuczności, bo to miasto ma po prostu serce. Zachwyca swoją czystością, ale także gościnnością, radością i miłością – przyznaje Erik Navrátil, który do Grodkowa przyjechał z okolic Šternberka pokonując 127 kilometrów. – Zaciekawił nas miejscowy Ratusz wraz z otoczeniem, który swoim wyglądem przypomina wiele czeskich zakątków. Wiem, że wielu pielgrzymów z naszej grupy będzie chciała powrócić do tego miejsca. Jesteśmy zachwyceni gościnnością i takim przyjacielskim podejściem Polaków do nas. Bardzo podoba się nam Wasza kuchnia, mogliśmy wybierać to, co chcemy zjeść na kolację czy śniadanie. W tym przypadku bardzo polubiliśmy kluski śląskie. Poznaliśmy także wielu ciekawych ludzi, a właśnie po to są Światowe Dni Młodzieży. Jedziemy do danego państwa, by łączyć pożyteczne z przyjemnym, możemy zwiedzić kawał świata, a przy okazji nawiązać przydatne kontakty.

Z przerwami na wyjazdy zagraniczni uczestnicy ŚDM przebywać będą w Grodkowie do 25 lipca. Noclegi mają zapewnione w prywatnych kwaterach. W organizację ich pobytu aktywnie włączyła się też miejscowa gmina.

 

Check Also

Fani dojadą pociągiem na Pol’and’Rock Festival

Specjalne pociągi dowiozą chętnych na tegoroczny Pol’and’Rock Festival do Kostrzyna nad Odrą. Zarząd województwa opolskiego …