czwartek , 17 Październik 2019
Z ostatniej chwili

Uczestnicy ŚDM poznają grodkowskie atrakcje turystyczne

SDM14_Grodkow2016

Do tego miasta chcą w przyszłości powrócić.

Młodych z Czech goszczą parafie z Kobieli i Grodkowa. Na nudę nie mogą narzekać. Bogaty program zapewnia im czas zarówno na rozrywkę, jak i na pogłębianie wiary. Choć przed nimi jeszcze sporo atrakcji, to już podkreślają, że warto było poznać tutejszą historię i kulturę.

– Tutaj nie można mówić o jakiejkolwiek sztuczności, bo to miasto ma po prostu serce. Zachwyca swoją czystością, ale także gościnnością, radością i miłością – przyznaje Erik Navrátil, który do Grodkowa przyjechał z okolic Šternberka pokonując 127 kilometrów. – Zaciekawił nas miejscowy Ratusz wraz z otoczeniem, który swoim wyglądem przypomina wiele czeskich zakątków. Wiem, że wielu pielgrzymów z naszej grupy będzie chciała powrócić do tego miejsca. Jesteśmy zachwyceni gościnnością i takim przyjacielskim podejściem Polaków do nas. Bardzo podoba się nam Wasza kuchnia, mogliśmy wybierać to, co chcemy zjeść na kolację czy śniadanie. W tym przypadku bardzo polubiliśmy kluski śląskie. Poznaliśmy także wielu ciekawych ludzi, a właśnie po to są Światowe Dni Młodzieży. Jedziemy do danego państwa, by łączyć pożyteczne z przyjemnym, możemy zwiedzić kawał świata, a przy okazji nawiązać przydatne kontakty.

Z przerwami na wyjazdy zagraniczni uczestnicy ŚDM przebywać będą w Grodkowie do 25 lipca. Noclegi mają zapewnione w prywatnych kwaterach. W organizację ich pobytu aktywnie włączyła się też miejscowa gmina.

 

Check Also

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu 2019: kto wchodzi z opolskich list?

Tak głosowali mieszkańcy Opolszczyzny na 138 kandydatów do Sejmu. Spośród nich mandaty otrzymało 12 osób. …