piątek , 24 Maj 2019
Z ostatniej chwili

Uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele świętowali jubileusz

szkola

Pięć lat już minęło.

Pięciolecie istnienia obchodziła Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Gałązczycach. Uroczystości odbyły się w budynku gałązczyczańskiej placówki.

1 marca 2016 r. był dla uczniów i nauczycieli wyjątkowym i radosnym wydarzeniem. Świętowali okrągłą, piątą rocznicę istnienia szkoły i przedszkola.

W uroczystościach udział wzięli absolwenci szkoły, jej pracownicy oraz rodzice uczniów.

Pani Dyrektor Agnieszka Mateja oraz prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Szkoła w Gałązczycach” pani Alicja Budzik serdecznie i ciepło powitały wszystkich zebranych.

Podczas powitalnego przemówienia pani Dyrektor przypomniała okoliczności, w jakich 1 marca 2011 r. dumnie zapisał się na kartach historii Gałązczyc. Głos zabrał także burmistrz Grodkowa – Marek Antoniewicz. Podkreślił, że każdy sukces jest oparty na owocnej współpracy i porozumieniu.

Życzenia pomyślności, radości z pracy dydaktyczno-wychowawczej i śmiałego kreślenia planów na przyszłość, płynęły także z ust radnych Rady Gminy w Grodkowie, przybyłych dyrektorów Szkół z: Jędrzejowa, Kopic, PSP nr 3 w Grodkowie oraz przedstawiciela świata sportu, prezesa GZ LZS, pana Tadeusza Gardasa, a także ze strony wielu innych osób.

Za okazanie Szkole i Przedszkolu pomocy, przychylności, wsparcia oraz cierpliwości, pani Agnieszka Mateja oraz pani Alicja Budzik złożyły podziękowania na ręce: Gminy Grodków, Gminnego Zarządu Szkół i Przedszkoli w Grodkowie, Rady Gminy Grodków i Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola w Gałązczycach.

Wyrazy wdzięczności za pełną poświęcenia pracę na rzecz krzewienia wiedzy wśród wychowanków Szkoły i Przedszkola oraz nieustającą troskę o rozwój placówki, przewodnicząca Rady Rodziców, pani Iwona Papuga, skierowała w stronę Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Szkoła w Gałązczycach”.

Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie Szkoły i Przedszkola zaprezentowali bogaty program artystyczny. Przedszkolaki pod opieką pani Katarzyny Krynickiej i pani Małgorzaty Budzik tanecznym krokiem wprowadziły gości w nastrój zabawy. Uczniowie klasy I, II i IV pod opieką pań: Patrycji Kalinowskiej, Doroty Partyka, Adriany Jurasz-Janik, Beaty Kubiszyn i Pauliny Kawa, skutecznie rozkręcili widownię tańcem „Let’s twist again”. Ani chwili wytchnienia nie zafundowała także kl. III (op. pani Monika Latocha) w kompilacji „Dance evolution”. Utwór „Chocolate” porwał do tańca nie tylko uczniów kl. I, II, IV i VI, ale i panie sprawujące pieczę nad swoimi wychowankami. Kroku w tańcu starały się dotrzymać dzieciom nauczycielki: Patrycja Kalinowska, Paulina Kawa, Adriana Jurasz-Janik i Dorota Partyka.

Niecodziennie brzmiące „Sto lat!” (do melodii „Panie Janie”) popłynęło z instrumentów, na których pod batutą pani Moniki Latocha, grali uczniowie kl. III, IV, V i VI.

Klasa V, pod opieką pani Anny Brzezińskiej i Marty Lewińskiej, zaprezentowała się wszystkim w niemieckojęzycznym utworze „Mein Körper spricht”. Na zakończenie, podopieczni pani Adriany Jurasz-Janik, pana Piotra Drozda oraz pani Anny Brzezińskiej, śpiewająco podsumowali jubileuszowy charakter uroczystości we własnej interpretacji piosenki z filmu „Czterdziestolatek” i utworu „Cała sala śpiewa z nami”.

Zgodne, jak zawsze, działania wszystkich pracowników Szkoły i Przedszkola pozwalają osiągać sukces nie tylko w pracy dydaktyczno-wychowawczej, ale także dzięki wspólnemu wysiłkowi pomogły uświetnić obchody jubileuszu.

Po uroczystej akademii w sali, goście w towarzystwie gospodarzy udali się na słodki poczęstunek, połączony ze zwiedzaniem odświętnie przystrojonego wnętrza budynku.

Galerie zdjęć z dawnych i teraźniejszych czasów placówki skupiały na sobie uwagę tych, którzy choć na chwilę powrócili w myślach do czasów, gdy to oni będąc uczniami, nauczycielami, pracownikami, przemierzali korytarze tej szkoły.

Święto Szkoły Podstawowej i Przedszkola stało się również okazją do zaprezentowania sportowych osiągnięć uczniów. Gabloty, które na co dzień cieszą oczy ogromem pucharów, medali i dyplomów zdobytych przez małych sportsmenów, z uznaniem podziwiali przybyli goście.

W sali lekcyjnej klasy II b zorganizowano wystawę, poświęconą osiągnięciom sportowym rodowitych gałązczyczan, czyli pań: Małgorzaty Lipskiej-Blum i Katarzyny Lipskiej-Jończyk (hokej na trawie) oraz pana Arkadiusza Wołowicza „Wołek” piłkarza, grającego niegdyś m.in. w barwach „Wisły Kraków”. Można było samemu się przekonać, ile waży i jak wygląda medal olimpijski.

Atmosfera obchodów Jubileuszu 5-lecia istnienia Szkoły Podstawowej i Przedszkola na długo pozostanie w pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością, ciepłym słowem, uściskiem dłoni i życzliwością, wspierali nas w tak ważnym dla Szkoły i Przedszkola dniu.

Adriana Jurasz-Janik

o młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież

a

Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości. Dzień ten skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki, telefony z ciepłymi słowami. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor przybliżyła, między innymi, wydarzenia i fakty z kart historii szkoły. Udział w uroczystości wzięli również byli dyrektorzy szkoły.

Check Also

Wspieramy strażaków. Przyjdź na piknik

W najbliższą niedzielę 26 maja odbędzie się piknik kulinarny, podczas którego będą zbierane środki na …