sobota , 22 Luty 2020
Z ostatniej chwili

Uwaga kierowcy! Nowa organizacja ruchu na placu dworcowym w Grodkowie

plac3

Zmianie uległ sposób parkowania.

W tym miejscu jeszcze do niedawna była droga przejazdowa, ale obowiązywał niej zakaz zatrzymywania się. Wielu kierowców nie stosowało się do znaku zakazu B-36, za co otrzymywało mandaty w wysokości 100 zł. Na konto kierowcy trafiał także jeden punkt karny. W ostatnich latach zarówno policjanci, jak i strażnicy miejscy wystawili mnóstwo mandatów za parkowanie w niedozwolonym miejscu. Teraz już kierowcy nie będą karani, a to ze względu na wprowadzoną nową organizację ruchu na placu dworcowym. Zniknął przystanek dla taksówek i autobusów PKS-u Nysa, a na drodze przejazdowej utworzono parking.

– Zostały uwzględnione propozycje zgłaszane przez mieszkańców i lokalne władze, dlatego udało się uporządkować ruch na tym placu. Cały czas pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają na celu usprawnić ruch na drogach w naszym mieście – informuje Paweł Borkowski, komendant Straży Miejskiej w Grodkowie.

Wyznaczonych zostało 11 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Powstały także przejścia dla pieszych. Plac został odpowiednio oznakowany – pojawiły się nowe znaki zarówno pionowe jak i poziome.

Check Also

Śniegowe ferie w Murzasichle [Fotorelacja]

Jak co roku grupa dzieci z gminy Grodków spędzała ferie od 8 lutego do 15 …