środa , 21 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Uważaj na fałszywych monterów

Naciągacze najczęściej wykorzystują osoby starsze, choć nabierać dają się także młodsi.

Najpopularniejsza metoda „na wnuczka” jest już dość znana. Dzięki apelom, seniorzy są coraz bardziej świadomi, by w takie historie nie wierzyć. Jednak amatorzy łatwej kasy nie próżnują i co chwile wymyślają nowe sposoby na wyciągnięcie gotówki od łatwowiernych ofiar. Dlatego słyszymy także o oszustwach na policjanta, na księdza, listonosza czy strażaka.

W ostatnim czasie w naszym regionie pojawili się oszuści próbujący wyłudzać pieniądze podszywając się pod pracowników wodociągów.

Oczywiście nie każdy kto przedstawia się jako monter musi być oszustem. Raz na jakiś czas pracownicy GrodWiK-u odwiedzają nasze posesje:

– Owszem, zdarza się, tylko dwa razy w roku w okresach rozliczeniowych, czyli czerwiec i grudzień […] Może być też sytuacja, kiedy trzeba wymienić wodomierz – to zdarza się co pięć lat – z tym, że każde wejście pracownika naszego jest niezbyt anonimowe, ponieważ pracownicy dostają upoważnienie, mają zdjęcie na tym upoważnieniu, także nie ma możliwości, by pracownicy wchodzili sobie do odbiorców w obojętnie jakim okresie – tłumaczy Elwira Biegaj, prezes Grodkowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. dodając jednak, że osoby te nie pobierają żadnych opłat.

W przypadku wątpliwości co do intencji takiej osoby, zawsze możemy zweryfikować, czy rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje:

– [odbiorca] może spokojnie zadzwonić do mnie do firmy i zapytać o to, czy jakaś akcja w mieście czy na wsi się odbywa – dodaje prezes.

Check Also

Sulisław: w zabytkowej stodole powstała nowoczesna hala sportowa [Zdjęcia]

Hala sportowa powstała na terenie kompleksu hotelowego Pałacu Sulisław. Pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne znajduje się w …