środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

Uważajcie! Oszuści wysyłają niezamówione przesyłki za pobraniem

6e9729a47b91da3ac97adec14e159a89

Oszuści nie próżnują i szukają nowych sposób na wyłudzanie pieniędzy.

Jak podaje portal niebezpiecznik.pl powstała nowa fala przekrętów, która polega na tym, że oszuści wysyłają do Nas niezamówione przesyłki za pobraniem, a koszt odebrania takiej paczki to około 150 złotych. Nieuczciwi handlarze liczą na nieuwagę osób, które będą odbierać takie przesyłki.

Najbardziej ciekawym elementem tej sprawy jest to, że paczki wysyłane są najczęściej na adresy firmowe, gdzie w natłoku innych spraw i przesyłek trudniejsza jest weryfikacja, czy ktoś zamawiał daną rzecz. W taki oto sposób firma pod nazwą SET-BET Kazimierz Sławski zaczęła wyłudzać pieniądze od losowych osób lub właśnie firm.

Paczki adresowane są również do gabinetów stomatologicznych z opisem „materiały”. Co znajduje się w tajemniczej przesyłce? Po zapłaceniu ok 130-150 złotych możemy się przekonać, że w środku znajduje się jakiś chiński pasek bez żadnej wartości.  Inni internauci, którzy stali się ofiarami oszustów znaleźli w przesyłce dziecięcą koszulkę.

Portal niebezpiecznik.pl informuje, że takie przesyłki były wysyłane masowo prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca, więc jeśli w Twoich drzwiach stanie listonosz z paczką za pobraniem, powinieneś się upewnić, czy aby na pewno jest to przesyłka, na którą czekasz. Jeśli okaże się, że to nie jest twoje zamówienie należy po prostu odmówić odbioru paczki.

Ofiary tego oszustwa, które nieświadomie odebrały dziwne zamówienie oraz straciły pieniądze powinny złożyć zeznania na policji.

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.