poniedziałek , 9 Grudzień 2019
Z ostatniej chwili

Użyła podrobionych dokumentów

Grozi jej pięć lat więzienia.

38-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego posługiwała się podrobionym dokumentem prawa jazdy. Wpadła podczas kolizji, którą spowodowała. Mundurowi ustalili, że kierująca volkswagenem wykonując manewr skrętu w prawo nie zachowała ostrożności i uderzyła w prawidłowo jadącą toyote.

Jak podczas każdej z takich interwencji mundurowi zbadali trzeźwość kierujących i sprawdzili uprawnienia. Obie kobiety były trzeźwe. Jednak podczas sprawdzania dokumentów uwagę mundurowych zwróciły prawo jazdy okazane przez kierującą volkswagenem. Funkcjonariusze od razu nabrali podejrzeń co do autentyczności dokumentu. Ich przypuszczenia bardzo szybko się potwierdziły. Kobieta w ogóle nie posiadała uprawnień, a te którymi się posługiwała były podrobione.

Zatrzymana to 38-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego. Usłyszała już zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem jako autentycznym. Grozi jej teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają skąd kobieta pozyskała podrobiony dokument. 38-latka odpowie również za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie bez wymaganych uprawnień.

Check Also

Pałac Sulisław. Hala sportowa już oficjalnie otwarta

Nowoczesna, przestronna hala sportowa będzie służyć m.in. siatkarzom. Obiekt oficjalnie nosi nazwę „QAZAQ”.