sobota , 25 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

W BCM bezpiecznie podają leki dożylnie. Szpital otrzymał specjalny certyfikat

Brzeskie Centrum Medyczne pierwszym szpitalem w województwie opolskim w stosowaniu zamkniętego systemu podawania płynów infuzyjnych.

BCM jest jednym z trzech szpitali w Polsce, a pierwszym szpitalem na Opolszczyźnie, któremu przyznano taki certyfikat. Dyrektor lecznicy Kamil Dybizbański w minionym tygodniu odebrał stosowny dokument.

– Zastosowanie systemu zamkniętego podawania płynów infuzyjnych gwarantuje bezpieczne dla pacjentów, personelu i środowiska podawanie leków drogą dożylną – tłumaczy Dybizbański. – Nie dopuszcza do rozwoju zakażenia – jest więc gwarancją bezpieczeństwa epidemiologicznego, a co za tym idzie prowadzi do skrócenia okresu leczenia. Chciałbym podziękować naszemu personelowi, tj. Grażynie Krukowskiej, Magdalenie Woźniak, Dorocie Mieleckiej oraz Ewie Lewickiej. To osoby, które mocno przyczyniły się do przyznania nam tego certyfikatu.

Dodajmy, że system zamknięty linii naczyniowej przy terapii dożylnej zabezpiecza przed wnikaniem niepożądanych substancji z otoczenia, dzięki czemu organizm człowieka całą swoja energię może skupić na walce z pierwotną chorobą, a nie zmagać się dodatkowo z czynnikami zewnętrznymi.

Dokument przyznała firma B.Braun.

PB

Check Also

Wielkie serce dla orkiestry

Vouchery, przedmioty kolekcjonerskie, kosz pyszności czy gadżety promocyjne przekazane przez zarząd województwa opolskiego i przewodniczącego …