środa , 20 Luty 2019
Z ostatniej chwili

W Grodkowie odbędą się wybory uzupełniające

wybory2

Kto zajmie miejsce w Radzie Gminy?

W Radzie Miejskiej Grodkowa wkrótce pojawi się wakat, bo Miłosz Krok, który pierwotnie uzyskał mandat z okręgu nr 2, został powołany na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kolnicy. Funkcję dyrektora ma zacząć pełnić od 1 września tego roku, a zgodnie z ustawą nie może jej łączyć z funkcją radnego. Dlatego rajca będzie musiał zrzec się mandatu albo za niego zrobi to rada lub wojewoda opolski podejmując stosowną uchwałę. Termin wyborów nie jest jeszcze znany, który najprawdopodobniej zostanie ogłoszony w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

– W większości takich przypadków radni sami rezygnują z mandatów i przesyłają informację do komisarza wyborczego, co jest podstawą do wszczęcia procedur związanych z rozpisaniem wyborów uzupełniających – informuje Joanna Maksymowicz, z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu

W głosowaniu wezmą udział tylko mieszkańcy okręgu nr 2, w skład, którego wchodzą ulice: Bolesława Chrobrego, Elsnera, Grunwaldzka, Władysława Jagiełły, Moniuszki, Reymonta, Rynek, Sienkiewicza od 1 do 13 (numery nieparzyste) i od 2 do 20 ( numery parzyste), Szpitalna od 1 do końca z wyłączeniem nr 14 oraz Świerczewskiego. W tym okręgu uprawnionych do głosowania jest 1052 mieszkańców.

Przypomnijmy, że Miłosz Krok w wyborach 16 listopada 2014 roku zdobył mandat radnego w okręgu nr 2 uzyskując 175 głosów, pokonując Józefę Siwek (92 głosy), Mariolę Ostrowską (42), Jolantę Barzij (31), Jerzego Skomskiego (26) oraz Danutę Zadrożny (7).

Check Also

IV Sesja Rady Miejskiej w Grodkowie

Zobacz program obrad IV Sesji Rady Miejskiej w Grodkowie. Kadencja 2018-2023.