poniedziałek , 23 Wrzesień 2019
Z ostatniej chwili

W Grodkowie powstaje kolejne rondo

drogi40

Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Morcinka wkrótce zmieni się organizacja ruchu.

W tym miejscu już można spotkać drogowców, którzy pracują przy budowie chodników i wysepek. Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą się liczyć z utrudnieniami, którzy powinni stosować się do znaków drogowych.

– W ramach jednej inwestycji oprócz modernizacji 1, 4 km dróg osiedlowych wybudujemy także rondo, które już powstaje w ruchliwym jak dotąd miejscu, gdzie dochodziło często do zdarzeń drogowych. W tym miejscu poprawimy bezpieczeństwo. Organizację ruchu planujemy zmienić na początku września br. – informuje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Drogowcy już przebudowali fragment ciepłociągu i odwodnienia. Powstanie nowy wjazd w zakresie pasa drogowego. Oprócz chodników i terenów zielonych zostanie odtworzona konstrukcja nawierzchni drogowej. Łączna grubość betonu asfaltowego wyniesie 20 centymetrów. Inwestor zapewnia także przejezdność dla samochodów ciężarowych. W miejscu skrzyżowania okrężnego szerokość jezdni wyniesie 6 metrów, szerokość pierścienia ronda nie przekroczy 1, 5 m; siedem metrów ma mieć średnica wyspy ronda, a średnica zewnętrzna ronda to objętość 22 metrów. Do dyspozycji kierowców będzie dostępna jezdnia o maksymalnej szerokości 7, 5 metra. Przewidziano także możliwość, że kierowcy tirów mogą wjeżdżać na wyspę ronda, dlatego nawierzchnia zostanie utwardzona z kostki kamiennej.

Check Also

Przyjadą do nas popularni pisarze

Krzysztof Skiba, Maciej Orłoś, Dorota Masłowska, Andrzej Pilipiuk – to jedynie część pisarzy, z którymi …