niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

W Grodkowie powstanie kąpielisko letnie

Fot. Park Wodny „Perła” w Nowinach

W przyszłym roku ruszy budowa zewnętrznego basenu w Grodkowie. Samorząd zabezpieczył na ten cel w budżecie 800 tysięcy złotych.  

Miasto zaciągnie kredyt w wysokości 700 tysięcy zł oraz ze środków własnych dołoży 100 tys. zł. Inwestycja została zapisana w budżecie gminy Grodków na 2020 rok.

– Chcemy, aby nowy basen służył naszym mieszkańcom już od najbliższego sezonu letniego do czasu, kiedy przebudujemy stary obiekt. Nowe kąpielisko powstanie na nieużytkowanym dzisiaj terenie pomiędzy starym basenem a stadionem miejskim – informuje Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku Kina Klaps. Przez blisko dwa lata do Grodkowa z projektorem przyjeżdżała firma zewnętrzna a w późniejszym czasie w kinie na stałe zamontowano nowoczesny sprzęt audiowizualny.

Budową takich kąpielisk zajmuje się m.in. włoska firma Laghetto, która zrealizowała już inwestycje w takich miejscowościach, jak: Toruń, Nowiny, Wieruszów, Łowicz, Łomża, Starachowice i Sandomierz.

Takie baseny letnie służą już jako pełnowymiarowe zewnętrzne baseny publiczne do kąpieli, zabaw w wodzie i pływania. Woda jest profesjonalnie filtrowana a za pomocą komputera dozowany jest chlor oraz ustawiane są parametry wody. Niecki mogą mieć długość nawet 50 m i głębokość od 0,6 do 1,5 m. W niektórych lokalizacjach obudowano niecki drewnianymi pomostami tworząc elegancką i ponadczasową aranżację.

Przypomnijmy, że odkryty basen w Grodkowie został zamknięty w 2016 roku, ze względu na jego zły stan techniczny (obiekt nie spełnia już wymogów ustawowych). Od tego czasu grodkowianie korzystają z oferty innych kąpielisk, do których trzeba dojechać np. do Nysy czy Oławy.

Obok nowego basenu również ma powstać obiekt rekreacyjny dla całych rodzin. Koszt budowy Otwartej Strefy Aktywności przy Stadionie Miejskim w Grodkowie to 100 tysięcy złotych, a połowę z tych środków magistrat zamierza pozyskać z ministerialnego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

 

Check Also

28. Finał WOŚP od kulis w Warszawie [Zdjęcia]

Styczniowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to miesiące przygotowań i pracy wielu zaangażowanych ludzi. W …