niedziela , 19 Styczeń 2020
Z ostatniej chwili

W Grodkowie rozegrano Mistrzostwa Opolszczyzny Taekwon-do [FOTO]

W Grodkowie odbyły się XI Mistrzostwa Opolszczyzny Taekwon-do. Zawody zgromadziły 499 uczestników z całej Polski.

Do Grodkowa dotarli reprezentanci takich miast, jak: Żmigród, Środa Śląska, Sieradz, Milicz, Płock, Gniezno, Konin, Słupsk, Strzelin, Racibórz, Ostrów Wielkopolski, Wałbrzych, Łódź oraz Ustka.

W Hali Sportowej LO im. Zdzisława Zielonki w Grodkowie na 10 matach rywalizowało blisko pół tysiąca zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywano m.in. w konkurencjach: techniki specjalne, układy formalne a także walki w systemie ciągłym i przerywanym.

– Kategorie zawodów były dopasowane do wieku i wagi osób startujących. Jedna z nich polega na kopnięciu frontalnym z wyskoku. Wygrywa ta osoba, która najwyżej kopnie – wyjaśnia Marek Wyka, organizator zawodów.

W kategorii juniorek młodszych -55 kg zwyciężyła grodkowianka.

– W pierwszej walce przeciwniczka była niższa i zadawała mniej kopnięć, co ułatwiło mi wykonanie zadania. Kolejna walka była wyrównana, lecz zabrakło u mnie trochę dynamiki, aczkolwiek to wystarczyło na zdobycie złotego medalu – mówi Gabriela Zając z Grodkowa.

Organizatorem turnieju, który odbywa się od 2008 roku był Opolski Klub Sportów Walki. Zawody są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski.

 

Check Also

Klasyczne gry towarzyskie dla dorosłych w Grodkowie [Zaproszenie]