wtorek , 16 Lipiec 2019
Z ostatniej chwili

W Kopicach postawią pomnik „Żołnierzom Wyklętym”

Wkrótce ruszy budowa ścieżki turystyczno-historycznej.

Z inicjatywą godnego upamiętnienia żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych na terenie gminy Grodków wystąpił Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Burmistrz Grodkowa został poproszony o ustalenie dokładnej lokalizacji, w którym miejscu ma powstać pomnik, do którego będzie prowadzić ścieżka turystyczna. Wiadomo już, że inwestycja będzie realizowana na terenie Kopic (część działki nr 91/7).

– Chcemy postawić pomnik wraz z krzyżem, w tym płyty upamiętniające miejsca znalezienia szczątków pomordowanych żołnierzy, instalację artystyczną tj.  wykonany z profili stalowych przestrzenny szkielet baraku oraz tablicę informacyjną – informuje Adam Przegaliński, rzecznik prasowy IPN. –  Planowane jest wykonanie ww. elementów upamiętniania bez podziału na etapy. Z uwagi na to, iż procedury formalno-prawne są na etapie początkowym, nie jesteśmy w stanie podać konkretnych terminów  rozpoczęcia i zakończenia realizacji tego przedsięwzięcia.

IPN przewiduje, że w połowie roku podpisze umowę z wykonawcą prac budowlanych i wówczas rozpocznie się budowa szlaku turystycznego.

 

Check Also

Piknik rodzinny w Tarnowie Grodkowskim [Zdjęcia]