wtorek , 20 Sierpień 2019
Z ostatniej chwili

Walczą z pseudo artystami

ADS_5330

Pięć grodkowianek postanowiło nie stać bezczynnie.

Walka z pseudo artystami jest bardzo trudna, a ich schwytanie bardzo trudne. Grupa młodych ludzi niszczy place zabaw, garaże, bloki i ogrodzenia.

Grodkowianki, które, na co dzień zajmują się kulturą w naszej miejscowości postanowiły coś z tym zrobić.

Postanowiliśmy nie stać bezczynnie i zrobić coś z otoczeniem, które jest nam, na co dzień bliskie. Idąc za przykładem ogólnopolskiej akcji „HejtStop” chcieliśmy, aby nasze miasto miało szansę reagować na nienawiść wyrażaną za pomocą obraźliwych tekstów na murach – informuje Ewa Kałuzińska.

Kobiety wzięły pędzle oraz farby do ręki i postanowiły zamalować zdewastowane przez grafficiarzy elewacje. Na początek prace ruszyły w grodkowskim parku miejskim „Cegielnia”. Ze ścian garaży znikły już wulgarne napisy, które w tym miejscu straszyły przechodniów od wielu lat.

– Mamy świadomość tego, że zaraz powstaną nowe mazidła. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie umówić się, chwycić za wałki i pędzle, by dokonać czegoś słusznego. Zapraszamy także mieszkańców do przyłączenia się do naszej kolejnej akcji, którą zaplanowaliśmy na tegoroczną jesień – zaznacza Ewa Kałuzińska.

Check Also

Grodków: Przez to skrzyżowanie nie przejedziemy. Są objazdy

Dzisiaj (19 sierpnia) został zamknięty przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Warszawskiej w Grodkowie. Obowiązują objazdy.